• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Термінове засідання РНБО завершилося: що погодили

Реклама на dsnews.ua

Позачергове засідання Ради нацбезпеки і оборони під головуванням президента Володимира Зеленського, присвячене рішенню Конституційного суду, завершилося. На ньому було прийнято рішення розблокувати роботу Національного агентства з питань запобігання корупції

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

В ході засідання премʼєр-міністр Денис Шмигаль наголосив на необхідності обговорити реакцію на нові загрози і виклики національній безпеці, зокрема загрозу антикорупційній реформі. За його словами, рішення Конституційного Суду поставило під загрозу електронне декларування.

"Кабінет Міністрів України за ініціативою президента України затверджує рішення, яке стане кроком до відновлення повноцінної роботи реєстру декларацій. Уже завтра кожен українець зможе зайти й побачити декларації чиновників і політиків", — констатував Шмигаль.

Згідно з розпорядженням уряду, з метою забезпечення належної реалізації закону "Про запобігання корупції" НАЗК має забезпечити відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Також НАЗК має забезпечити проведення спеціальних перевірок.

Державні органи, органи місцевого самоврядування повинні забезпечити доступ Нацагентства до інформаційно-телекомунікаційних та довідкових систем, реєстрів, банківських даних, зокрема тих, які містять інформацію з обмеженим доступом, власниками яких вони є. Також вони повинні надавати інформацію, в тому числі з обмеженим доступом, за письмовими запитами НАЗК.

Президент Володимир Зеленський подякував уряду за оперативне проведення засідання та прийняття рішення.

"Перший крок – це той крок, який щойно Кабмін ухвалив. Я всім вдячний. Я думаю, що це важливий сигнал нашому суспільству, що Кабмін одноголосно працює на державу, а не кожен сам на себе", — підкреслив він.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

НАЗК 28 жовтня відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

    Реклама на dsnews.ua