• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Терористи "ДНР" влаштували судилище над полоненим українським морпіхом, — омбудсмен

Підконтрольний Росії "Верховний суд" "ДНР" призначив 22 роки колонії суворого режиму полоненому українському морпіху Андрію Петренку. Україна закликає міжнародну спільноту вимагати від РФ негайного його звільнення

Андрій Петренко
Андрій Петренко
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, передає "ДС".

Так, "суд" визнав військовослужбовця 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ винним у вбивстві мирного мешканця під час боїв за Маріуполь в березні 2022 року. Слідчий комітет РФ стверджує, що український військовий нібито застрелив жителя Маріуполя зі снайперської гвинтівки.

Петренка звинуватили у "вбивстві з політичних та ідеологічних мотивів та жорстокому поводженні з цивільним населенням та застосуванні заборонених засобів та методів у збройному конфлікті". Окупанти також заявили, що український полонений нібито "визнав свою провину".

Лубінець наголосив, шо "судовий процес" над Петренком на окупованій території Донецької області є незаконним й не матиме жодних юридичних наслідків.

Омбудсмен нагадує, що ухвалені так званими "судами" "ДНР/ЛНР" рішення є грубим порушенням Женевської конвенції, яка передбачає право полонених на справедливий суд та недопущення катування. Порушення цих прав можна вважати воєнним злочином.

"Донецька і Луганська області є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території. Закликаю міжнародну спільноту засудити судилище над Андрієм Петренком та вимагати від РФ негайного його звільнення, а також інших громадян України, незаконно ув’язнених на тимчасово окупованих територіях та в Росії", — наголосив Лубінець.

Він запевнив, що Україна вже працює задля звільнення не лише Петренка, але й всіх своїх громадян.

Нагадаємо, росіяни у тимчасово окупованому Мелітополі влаштували "суд" над 16-річною українкою, яка розтоптала російський окупаційний стяг.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua