• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Топ-20 найбільш успішних українських менеджерів

Традиційний фірмовий рейтинг "ВД" представляє в цьому номері топ-20 найуспішніших менеджерів українських компаній - як приватних, так і державних
Фото: Shuttersto9ck
Фото: Shuttersto9ck
Реклама на dsnews.ua

При відборі кандидатів головним критерієм було вміння знайти ефективну відповідь на виклики, що стоять перед компанією, у тому числі і на проблеми, що виникли із-за зовнішніх, що не залежать від компанії обставин. Також враховувалися досвід роботи та інші професійні показники. Використовувалися відомості з різних відкритих джерел, в тому числі офіційна інформація компаній, повідомлення ЗМІ, думки галузевих експертів.

Ми прагнули представити в рейтингу по можливості широку регіональну географію компаній і в той же час широкий галузевий спектр. Складаючи топ-20, ми хотіли підкреслити досягнуті позитивні результати. Тому представляємо найбільш успішних українських менеджерів в алфавітному порядку (за прізвищами), без ранжирування за номерами.

Віталій Антонов, президент і голова наглядової ради концерну "Галнафтогаз"

Віталій Антонов почав власний бізнес у 1992 р. Однією з його основних спеціалізацій стала торгівля нафтопродуктами. У 1999 р. в своєму рідному Стрию на Львівщині Віталій Антонов відкрив першу АЗС під брендом ОККО, а в 2000 р. у Львові був побудований перший великий автозаправний комплекс "ОККО" з магазином, кафе та портальної автомийкою - прообраз сучасного формату в мережі АЗК ОККО. У 2001 р. Віталій Антонов очолив концерн "Галнафтогаз", заснований в процесі злиття ВАТ "Івано-Франковскнафтопродукт", "Закарпатнафтопродукт-Ужгород" і "Закарпатнафтопродукт-Хуст". Вже в 2002 р. концерн мав мережу з 160 автозаправок, в тому числі 55 під брендом "ОККО". Тоді ж було відкрито перший АЗК ОККО в столиці.

Зараз мережа "ОККО" налічує 400 АЗК у всіх регіонах України (за винятком окупованих територій), в тому числі 33 в Києві. Самий новий, 33-й АЗК ОККО в столиці відкрито в липні 2018 р. на Оболоні на перетині вулиць Лугової та Богатирській. Це найвищий в Україні автозаправний комплекс - дворівневий, з триповерховою будівлею операторної. Загальна висота приміщень сягає 13 м.

"Головний вектор розвитку компанії спрямований на підвищення техногенної та екологічної безпеки на наших АЗК та інших інфраструктурних об'єктах, на ефективну взаємодію компанії з партнерами, клієнтами, співробітниками та українським суспільством", - зазначає Віталій Антонов. "Галнафтогаз" активно інвестує у розвиток мережі ОККО і розширення функціоналу АЗК: встановлення нових LPG-модулів, реконструкцію внутрішнього простору магазинів, кафе і ресторанів на АЗК, капітальні ремонти, ІТ-проекти. Компанія ставить перед собою за мету втримати і зміцнити лідерські позиції, які були досягнуті в попередні роки, а також розвивати нові напрямки бізнесу.

Реклама на dsnews.ua

У травні 2018 р. компанія ввела в експлуатацію власну газонаповнювальну станцію біля Золочева на Львівщині. Її потужностей вистачає, щоб покривати операційні потреби самої компанії, а також приймати на зберігання ресурс від сторонніх замовників. Це дозволяє забезпечувати якісним перевіреним LPG власників авто з газобалонним обладнанням, а також інші компанії. У найближчі два роки "Галнафтогаз" має намір довести кількість АЗК ОККО, на яких можна заправитися скрапленим газом, до 300.

Освіта: у 1988 р. закінчив з відзнакою Тернопільський фінансово-економічний інститут за спеціальністю "Фінанси і кредит". Кандидат економічних наук (у 2011 р. захистив дисертацію "Активізація залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України в умовах глобальної конкуренції")

Управлінський досвід: очолює концерн "Галнафтогаз" з моменту його заснування у 2001 р.

Відомий успіхами в розвитку мережі та розширення функціоналу
АЗК ОККО

Ансгар Борнеманн, генеральний директор компанії "Nestle Україна"

Ансгар Борнеманн має ґрунтовний досвід роботи у великих міжнародних корпораціях, що спеціалізуються на товарах повсякденного попиту. В Nestlé працює з 2003 р. Призначений директором Nestlé в Україні і Молдові в квітні 2015 р. До того з початку 2013 р. очолював Nestlé в країнах Адріатики (Хорватія, Сербія, Словенія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Македонія та ін). Загальний обсяг продажів Nestlé в Україні у 2017 р. досяг 7 млрд грн. Експорт компанії "Nestlé Україна" в 2017 р. зріс на 10%. У бізнес Nestlé в Україні задіяні понад 5 тис. працівників.

Під керівництвом Ансгара Борнеманна компанія "Nestlé Україна" активно розширює свої виробничі потужності на фабриках "Світоч" у Львові, "Торчин" в Луцьку і "Мівіна" в Харкові. Так, у 2016 р. компанія інвестувала близько 150 млн грн на лінії для виробництва вафель "Артек" на кондитерській фабриці у Львові, а загальний обсяг інвестицій в 2016 р. склав близько 340 млн грн. "У 2017 році Nestlé в Україні інвестувала понад 128 млн грн. Причому інвестиції були спрямовані в певних частинах на кожну з трьох фабрик. У 2018 році в наших планах - збільшити інвестиції до 390 млн грн", - повідомив Ансгар Борнеманн.

Найбільша частина цих інвестицій буде спрямована на реалізацію проекту реконструкції фабрики "Мівіна" в Харкові. "Компанія розпочала підготовку модернізації фабрики "Мівіна" в 2015 році. Фінальний план проекту був затверджений на початку 2018 року. Основною метою є розвиток фабрики, поліпшення умов праці і підвищення конкурентоспроможності продукції", - розповів Ансгар Борнеманн. За його словами, проект буде реалізований у два етапи шляхом трансформації існуючого логістичного центру у виробниче приміщення з подальшою розробкою всієї необхідної інфраструктури і перенесенням ліній виробництва в нове приміщення.

"Реконструкція допоможе не тільки модернізувати підприємство, але і поліпшити технології виробництва продукції. Оновлення рецептури продуктів ТМ "Мівіна", зокрема зниження вмісту жирів у продукції, дозволить відповідати критеріям оцінки харчових якостей продуктів Nestlé (Nutrition Foundation), які засновані на дієтичних рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я", - підкреслює Ансгар Борнеманн.

Компанія планує завершити всі етапи реконструкції і здати оновлені підприємства в експлуатацію до 2021 р. Всього за цей час Nestlé інвестує в модернізацію харківської фабрики "Мівіна" 700 млн грн.

Освіта: закінчив декілька навчальних закладів у Німеччині

Управлінський досвід: працює в корпорації Nestle з 2003 р.

Відомий успіхами в розширенні виробничих потужностей Nestle в Україні

Олексій Вадатурський, генеральний директор компанії "Нібулон"

Олексій Вадатурський заснував компанію "Нібулон" в 1991 р. в партнерстві з угорською фірмою Kombiseed KFT і англійською компанією Meridian Commodities Ltd. Сьогодні "Нібулон" - це один з найбільших українських сільгоспвиробників, інвесторів і експортерів, один з лідерів вітчизняного аграрного ринку. "Загальна кількість елеваторних комплексів та перевантажувальних терміналів і виробничих філій компанії зростає з кожним роком, адже головний принцип діяльності "Нібулона" - не зупинятися на досягнутому, а розвиватися і вдосконалюватися, - говорить Олексій Вадатурський. - Саме тому в складні для світової економіки роки фінансової кризи, дотримуючись вищезазначеного принципу, компанія розпочала реалізацію масштабного інвестиційного проекту з розвитку інфраструктури зернового ринку шляхом будівництва нових елеваторних ємностей вздовж Дніпра і Південного Бугу, а також створення власного вантажного флоту для транспортування зерна. За такий короткий строк компанії вдалося втілити в життя те, що для багатьох скептиків здавалося фантастикою: українські річки почали працювати!"

У рамках інвестиційного проекту, використовуючи новітні технології та передовий досвід, "Нібулон" збудував на Дніпрі та Південному Бузі 13 елеваторних комплексів та перевантажувальних терміналів. "У радянський час Південним Бугом перевозилося 50 тис. т зерна на рік, а зараз ми за рік перевозимо по цій річці 600-700 тис. т вантажів, тобто вантажопотік виріс в 12-15 разів. І це ще не межа: у планах на наступний рік ще перевезення 1 млн т вантажів - каменю, піску, щебеню для будівельної галузі Миколаєва і портів Великої Одеси, для чого будуть побудовані відповідні судна", - підкреслює Олексій Вадатурський.

У 2017/18 маркетинговому році компанія вже довела обсяги річкових перевезень вантажів до 2,5 млн т в рік. У планах "Нібулона" - наростити свій річковий флот до 100 суден, щоб транспортувати по річках 4 млн т зерна на рік. Це означає, що більше 60% всіх вантажів компанії буде йти до моря по річці. "Що ми для цього робимо? Свої елеватори наближаємо до сільгоспвиробникам - будуємо їх там, де в 100 км від Дніпра не було ні одного елеватора. І селяни Лівобережжя змушені були везти зерно від Дніпра на якийсь лінійний елеватор за 300-400 км. Тепер зерно везуть до Дніпра, а звідти вона йде вниз. В результаті селяни економлять кошти, а вантажівки не розбивають автодороги", - резюмує гендиректор "Нібулона".

Освіта: у 1971 р. закінчив Одеський технологічний інститут ім. М. В. Ломоносова

Управлінський досвід: очолює компанію "Нібулон" з моменту її заснування в 1991 р.

Відомий інвестиційною програмою з відродження Дніпра і Південного Бугу як головних транспортних артерій України

Андрій Веревський, голова ради директорів агрохолдингу "Кернел"

Андрій Веревський очолює раду директорів агрохолдингу "Кернел" - провідного у світі і найбільшого в Україні виробника і експортера соняшникової олії. Свою продукцію "Кернел" експортує більш ніж у 60 країн. "Починаючи з 1995 року ми динамічно розвиваємося, щорічно підтверджуючи лідерство в агропромисловому секторі і забезпечуючи агропродукцией всі континенти світу", - підкреслює Андрій Веревський. Стратегічну мету компанії він визначив так: "Стати лідером глобального агробізнесу і зробити наш регіон ключовим постачальником сільськогосподарської продукції на світовий ринок". І в останні три роки "Кернел" демонструє помітні успіхи в досягненні цієї мети.

У лютому 2016 р. компанія придбала завод з переробки насіння соняшника в Кіровоградській області. Потужність цього високотехнологічного підприємства, введеного в експлуатацію в 2012, становить 560 тис. т насіння на рік. У січні 2017 р. Kernel Holding S. A. успішно дебютував на ринку євробондів, розмістивши на Ірландській фондовій біржі п'ятирічні облігації на суму $500 млн зі ставкою купона 8,75%. Обсяг попиту в 2,5 рази перевищив суму емісії, що дозволило знизити ціну позики. Облігації отримали рейтинг B+ від агентства Fitch і B від агентства S&P, відповідно на два та один рівень вище рейтингу державних облігацій України. Повідомляючи про це, компанія підкреслила, що протягом трьох років до цього ні державі Україна, ні українським компаніям не вдавалося розміщувати євробонди.

Андрій Веревський анонсував, що завдяки успішному розміщенню облігацій "Кернел" зможе сконцентрувати зусилля на реалізації інвестиційної програми. І дійсно, компанія почала будівництво в Чорноморську другого портового терміналу потужністю 4 млн т у рік. Він повинен бути введений в експлуатацію в 2019 р. Влітку 2017 р. агрохолдинг придбав активи компаній "Українські аграрні інвестиції" та "Агро Інвест Україна". В результаті земельний банк "Кернела" збільшився на 200 тис. га і перевищив 600 тис. га, ставши одним з найбільших в Україні. А в жовтні 2017 р. компанія почала будувати у Хмельницькій області найбільший в Україні завод з переробки олійних культур потужністю 1 млн т насіння на рік. Запуск виробництва запланований на середину 2020 р. Виконання масштабних планів компанії повинні допомогти кредити від європейських банків на $200 млн і $100 млн, які "Кернел" залучив у жовтні 2017 р. і лютому 2018 р.

Освіта: закінчив Оксфордський коледж (курс сучасної економіки) та Національний аграрний університет, де отримав ступінь бакалавра з агрономії

Управлінський досвід: працює в аграрному бізнесі з 1993 р.

Відомий успіхами в просуванні української агропродукції на світовий ринок

Рафаель Гороян, голова наглядової ради ГК "Прометей"

Рафаель Гороян в 1998 р. заснував зерноторгову компанію "Прометей", яка стала основою для групи взаємопов'язаних компаній, що включає також "Прометей - Елеватор" (має 18 елеваторів, у Миколаївській, Запорізькій, Кіровоградській, Київській та Хмельницькій областях), "Прометей-Авто" (займається транспортуванням зерна та іншими логістичними послугами) і Виробничу компанію "Прометей" (вирощує соняшник, пшеницю і ячмінь на 2700 га в Баштанському районі Миколаївської області).

"Прометей" - можливо, єдина українська компанія, яка зробила чисто елеваторний бізнес прибутковим. Підприємство працює практично без кредитів, за рахунок обороту власних коштів. Міжнародний аудит оцінив групу компаній "Прометей" в $186 млн. Компанія змогла вивести на прибуток всі свої елеватори, у тому числі старі бетонні елеватори підлогового типу.

В Україні багато елеваторів, в які вкладені за $15-20 млн, а працюють вони з завантаженістю 20%. І це при тому, що на ринку відчувається дефіцит елеваторних потужностей. Щоб бути успішним на ринку елеваторних послуг, потрібно грамотно пов'язати бізнес з існуючим дефіцитом, вирішити питання повного завантаження потужностей. Перед будівництвом або придбанням елеватора керівництво "Прометея" детально аналізує, що саме буде робити в обраному регіоні, яка там клієнтська база, які взаємини з фермерами.

"Потрібно бачити комфорт - комфорт закупівлі зерна, комфорт для власних торгових підрозділів і взагалі комфортне середовище в торгівлі, - говорить Рафаель Гороян. - Елеваторний бізнес працює тільки за умови реалізації концепції "торговець-елеватор-логістика". Головними є завантаження і організація процесу, адже сам по собі елеватор є збитковим об'єктом. Тому в нашій країні сьогодні величезна кількість елеваторів продається на тлі дефіциту потужностей".

У компанії "Прометей" віддають перевагу невеликим елеваторам, які при правильній організації процесів дозволяють приймати і відвантажувати зерно по два-три рази за сезон. До того ж вартість будівництва або реконструкції таких елеваторів значно нижче, ніж "гігантів".

Європейські компанії зараз намагаються перетворити елеватори в справжню сферу комплексних послуг для фермерів. Зокрема, на елеваторах обов'язково продаються засоби захисту рослин, добрива і т. п. За словами Рафаеля Горояна, сьогодні "Прометей" продає мінеральні добрива на базі елеваторів, а в майбутньому можливі і інші напрями розвитку.

Освіта: закінчив у Миколаєві Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова

Управлінський досвід: керує компанією "Прометей" з моменту її заснування в 1998 р.

Відомий успіхами в реалізації концепції "торговець - елеватор - логістика"

Йозеф Граф, виконавчий директор компанії "Порше Україна"

Йозеф Граф призначений на посаду виконавчого директора компанії "Порше Україна" з 1 лютого 2015 р. В прес-релізі "Порше Україна" це призначення було названо "важливим кроком, який забезпечить компанії постійний розвиток, підвищить ефективність у непростий для автомобільного ринку період, а також допоможе досягти нових амбітних цілей, адже пан Граф має багаторічний успішний досвід роботи в Україні".

Професійний шлях Йозефа Графа в холдингу Porsche на той час нараховував вже понад 30 років. Австрійська компанія Porsche Holding Salzburg є найбільшою компанією з продажу автомобілів в Європі, здійснює свою діяльність в 22 європейських країнах, а також в інших частинах світу. ТОВ "Порше Україна", засноване в 2008 р., є дочірнім підприємством Porsche Holding Salzburg.

До призначення на посаду виконавчого директора "Порше Україна" Йозеф Граф сім років керував компанією Porsche Finance Group Ukraine, що надає послуги фінансового, оперативного лізингу та кредитування автомобілів Volkswagen, SEAT, Audi і Porsche як для юридичних, так і для фізичних осіб. Під керівництвом Йозефа Графа компанія Porsche Finance Group Ukraine показала динамічний розвиток, постійно розширюючи спектр послуг, що увійшла в число лідерів по фінансуванню транспорту для фізичних та юридичних осіб.

На новій посаді Йозефа Графа в його сферу відповідальності увійшли оптова торгівля автомобілями Audi і SEAT, маркетинг, управління персоналом, інформаційні технології, планування дилерській мережі, контролінг і фінанси. ТОВ "Порше Україна" є імпортером брендів Volkswagen, Audi і SEAT. Компанія імпортує і реалізує автомобілі і запасні частини, надає гарантійні та сервісні послуги через авторизовану дилерську мережу по міжнародним стандартам концерну Volkswagen. Завдяки багаторічному досвіду холдингу Porsche в автомобільній індустрії і маючи в своєму портфелі різноманітні продукти, які охоплюють майже всі сегменти автомобільної галузі, компанія "Порше Україна" здатна задовольнити потреби всіх найвибагливіших клієнтів.

Йозеф Граф приймає особисту участь у презентаціях в Україну нових брендів, таких як, наприклад, високотехнологічний Audi Sport. Також при особистій участі Йозефа Графа і завдяки партнерству з "Порше Україна" в грудні 2016 р. в Одесі відкрився найбільший дилерський центр Audi в Україні, "Audi Центр Одеса Південь". За підсумками 2017 р. продажі Audi в Україні зросли більш ніж на 67%.

Освіта: закінчив декілька навчальних закладів в Австрії

Управлінський досвід: працює в холдингу Porsche з 1984 р.

Відомий успіхами в просуванні брендів Audi і SEAT в Україні

Філя Жебровська, голова наглядової ради компанії "Фармак"

Філя Жебровська з 1980 р. працювала головним бухгалтером, з 1990 року - заступником директора з економіки, фінансовим директором, генеральним директором Київського хіміко-фармацевтичного заводу ім. М. Ломоносова, який у 1991 р. був перетворений у ВАТ "Фармак". З 1995 р. - голова правління - генеральний директор ВАТ "Фармак". У 2017 р. залишила цю посаду і очолила наглядова рада ПАТ "Фармак".

Компанія "Фармак" з 2010 р. є лідером фармацевтичного ринку України і найбільшим українським експортером лікарських засобів. Продукція компанії експортується в 20 країн світу, частка експорту в загальних продажах компанії складає більше 25%. Продуктовий портфель ПАТ "Фармак" налічує понад 220 лікарських засобів різних терапевтичних напрямків та форм випуску. У 2017 р. компанія вивела на ринок 21 новий продукт.

Таких результатів компанія досягла завдяки якості та інновацій. Сьогодні все обладнання ПАТ "Фармак" високотехнологічне і ультрасучасне. У фокусі компанії - виробництво інноваційних біотехнологічних продуктів. У 2017 р. інвестиції ПАТ "Фармак" в розвиток і модернізацію склали 486 млн грн, в 2018 р. компанія планує інвестувати 638 млн грн.

"Сьогодні, щоб бути лідером, необхідно постійно вдосконалюватися, впроваджувати інноваційні технології. Саме так працює "Фармак". Вже багато років левову частку доходу ми реінвестуємо в нашу компанію, і з року в рік ця сума збільшується. За останні сім років ми інвестували в модернізацію виробництва 2,8 млрд грн, або $184 млн. В 2018 році плануємо збільшити наші інвестиції на третину проти 2017 року, - поділилася планами Філя Жебровська. - Особливу увагу ми приділяємо розробці нових препаратів. В цьому році ми плануємо витратити на дослідження і розробки 290 млн грн".

У 2015 р. компанія відкрила в Києві власний лабораторно-технологічний комплекс досліджень і розробок - науково-дослідний полігон для випробування нових і вдосконалення наявних технологій готових лікарських засобів. Лабораторії оснащені високотехнологічним обладнанням таких світових виробників, як Glatt, SBM, Urlinski, Belimed, De Ditrich, Gea, Sartorius, Malvern Instruments та ін. Сьогодні у ПАТ "Фармак" працюють 35 кандидатів і докторів наук.

Освіта: у 1970 р. закінчила Київський індустріальний технікум за спеціальністю "Бухгалтер", у 1982 році - Київський інститут народного господарства за спеціальністю "Економіст". Кандидат економічних наук

Управлінський досвід: працює в компанії "Фармак" з 1980 р.

Відома створенням на "Фармаку" лабораторно-технологічного комплексу досліджень і розробок

Віктор Іванчик, генеральний директор компанії "Астарта-Київ"

Віктор Іванчик заснував компанію "Астарта-Київ" в 1993 р. "Коли 25 років тому ми створювали "Астарту", важко було уявити, що компанія стане агровиробником міжнародного масштабу, - говорить Віктор Іванчик. - У 1990-х аграрним бізнесом в Україні мало хто хотів займатися. Так само і з цукровим виробництвом, яке в той час було збитковим: заводи простоювали або різалися на металобрухт. Щоб агровиробництво могло стати вигідним на довгу перспективу, потрібно було навчитися ефективно ним управляти і, звичайно, інвестувати в розвиток. Це не "швидкі гроші", це складні виробничі цикли і планування, це природні фактори і ринкові ризики. Але ми стали інвестувати зароблені гроші в перші агрофірми і заводи. І крок за кроком вчилися й вдосконалювалися в усіх напрямках: у рослинництві, тваринництві, цукроварінні".

Шість із своїх нинішніх восьми цукрових заводів "Астарта" придбала на стадії руйнування, однак відновила їх, модернізувала, збільшила потужності. Завдяки цьому компанія стала лідером українського цукроваріння. Щонайменше кожна четверта ложка цукру, яку споживає українець, вироблена на заводах "Астарти". В минулому році Україна увійшла в першу п'ятірку світових експортерів цукру білого, і близько 30% українського експорту цукру забезпечила "Астарта".

Крім цукру, "Астарта" є великим експортером зернових і технічних культур, соєвого шроту та олії. Компанія не просто твердо стоїть на ногах, але і активно розвивається: інвестує у виробничі активи, IT-технології для агробізнесу, в будівництво інфраструктури для зберігання своєї продукції і партнерів. Понад $600 млн інвестицій, вкладених "Астартою" за 25 років, сьогодні працюють у вигляді господарств і ферм у восьми областях, восьми цукрових заводів, нового соеперерабатывающего заводу та біоенергетичного комплексу, семи сучасних потужних елеваторів (три з них введені в дію в липні 2018 р.), сотень одиниць транспорту і сільгосптехніки.

У 2017 р. компанією було інвестовано 78 млн євро в будівництво нових елеваторів, розвиток парку сільгосптехніки і модернізацію переробних підприємств. Консолідована виручка "Астарти" збільшилася на 24%, до 459 млн євро, частка експорту зросла до 59% в структурі виручки (51% у 2016 р.).

Освіта: у 1979 р. закінчив Харківський авіаційний інститут ім. Жуковського за фахом "Інженер-механік", в 2007 р. - Міжнародний інститут менеджменту (МІМ Київ) за програмою Senior Executive MBA

Управлінський досвід: керує компанією "Астарта-Київ" з моменту її заснування в 1993 р.

Відомий успіхами у відродженні української цукрової галузі, виробництві зерна, переробки сої, молочному тваринництві

Євген Кравцов, в. о. голови правління ПАТ "Укрзалізниця"

Євген Кравцов з 2008 р. працював у юрфірмі "Астерс" юристом і потім партнером. У січні 2015 р. перейшов у ПАТ "Укрзалізниця": був радником гендиректора компанії, начальником департаменту реформування та корпоративного розвитку, потім у травні-листопаді 2015 р. - директором з реформування, майнової і правової політики. Саме під його керівництвом був завершений процес корпоратизації "Укрзалізниці": підготовлено та затверджено статут компанії, призначений перший склад правління, проведена держреєстрація ПАТ "Укрзалізниця".

З жовтня 2015 р. Євген Кравцов був членом, з березня 2016 р. - в. о. голови правління ПАТ "Укрзалізниця". З травня 2016 р. працював першим заступником міністра інфраструктури України, паралельно з серпня 2016 р. очолював наглядову раду ПАТ "Укрзалізниця". 9 серпня 2017 р. призначено в. о. голови правління ПАТ "Укрзалізниця".

У вересні 2017 р. Євген Кравцов представив програму розвитку "Укрзалізниці" на 2017-2021 рр., що передбачає п'ять основних стратегічних цілей: підвищення ефективності корпоративного управління, підвищення економічної ефективності, зміцнення фінансової стабільності, розвиток якісних вантажних перевезень, підвищення привабливості компанії для співробітників і партнерів. Для забезпечення ефективного управління Євген Кравцов ініціював корпоративну реформу.

20 червня 2018 р. уряд за результатами прозорого та якісного відбору, проведеного номінаційним комітетом, сформувала новий склад наглядової ради ПАТ "Укрзалізниця". Її перше засідання відбулося 17 липня. "ПАТ "Укрзалізниця" є першою державною компанією, яка отримала наглядова рада, призначений згідно з передбаченими законом процедурами. Я пишаюся тим, що ми лідери в сфері реформи корпоративного управління, - підкреслив Євген Кравцов. - Велика честь працювати з такими досвідченими і кваліфікованими фахівцями. Разом ми виконаємо наші найближчі завдання, а саме: завершимо корпоративну реформу компанії і збалансуємо управління".

У ПАТ "Укрзалізниця" працюють 276 тис. осіб, або 1,4% від загальної кількості працюючих в Україні. На "Укрзалізницю" припадає близько 2,6% ВВП України.

Освіта: закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, магістр права (з відзнакою); Європейський університет, магістр з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності (з відзнакою); Center for International Trade Development, сертифікат програми по торговельній політиці та комерційної дипломатії; International Fulbright, курс "Міжнародне комерційне право"

Управлінський досвід: бере участь у керівництві компанією "Укрзалізниця" з 2015 р.

Відомий корпоративної реформою "Укрзалізниці"

Ігор Кушнір, голова правління - президент ХК "Київміськбуд"

Ігор Кушнір обраний головою правління - президентом холдингової компанії "Київміськбуд" 25 квітня 2012 р. "Там, де працює один будівельник, мають роботу п'ять-сім фахівців суміжних галузей. Це важка робота. Будинки зводяться в спеку й холод, дощ і мороз. Але найбільша радість для нас - світло у вікнах нових квартир, в яких живуть українці. Тому ми щоденно докладаємо багато зусиль, щоб мрія про власне житло здійснилася у якомога більшої кількості людей", - говорить Ігор Кушнір.

Взявши на себе управління компанією в далеко не найкращі її часи, він зумів вивести підприємство на якісно новий рівень, забезпечити зростання економічних показників і щорічний приріст квадратних метрів. Під керівництвом Ігоря Кушніра "Київміськбуд" успішно впорався з викликами, які постали перед будівельною галуззю в 2014-2015 рр. Компанія впроваджує енергозберігаючі технології, сонячні батареї, підзарядки для електрокарів, розробляє програми, що приваблюють покупців.

Зараз "Київміськбуд" пропонує три способи оплати. Перший - 100% вартості об'єкта нерухомості. Якщо покупець відразу сплачує всю суму за квартиру, то отримує від забудовника знижку в розмірі до 25% від вартості об'єкта. Другий спосіб - розстрочка на квартиру. В цьому випадку слід сплатити 30-50% від вартості об'єкта нерухомості, а інші кошти - до кінця будівництва. Залишок ділиться рівними частинами на щомісячні платежі з останньої оплатою за місяць до запланованої дати введення будинку в експлуатацію. Третій спосіб - іпотечне кредитування. Покупець платить перший внесок за квартиру в розмірі 30-50%, а решту суми бере в кредит. "Київміськбуд" співпрацює з трьома банками в рамках проекту іпотечного кредитування. За умовами програми банки надають кредит на термін до 20 років, у тому числі на перші 1,5-3 роки (залежно від умов договору кредитування) - на пільгових умовах під дуже низький відсоток (5-7,5%).

На даний момент "Київміськбуд" має на різних стадіях будівництва 87 об'єктів. Зокрема, в 2018 р. компанія почала будівництво п'яти нових житлових комплексів у різних районах столиці. В цілому протягом 2018 р. "Київміськбуд" планує ввести в експлуатацію рекордну за останні роки кількість житла - близько 450 тис. кв. м.

Освіта: у 2002 р. закінчив Кременчуцький державний політехнічний університет за спеціальністю "Інженер-механік", у 2004 р. там же отримав ще одну вищу освіту за спеціальністю "Економіст". Кандидат юридичних наук

Управлінський досвід: очолює компанію "Київміськбуд" з 2012 р.

Відомий успіхами в зведенні житлових комплексів у Києві

Володимир Лавренчук, голова правління Райффайзен Банку Аваль

Володимир Лавренчук з 1982 р. працював в Українській республіканській конторі Держбанку СРСР на посаді економіста, з 1988 - в Ощадбанку на посадах від головного економіста до заступника голови правління. З 1997 р. очолював правління Укрінбанку, з 2002 р. був членом правління банку "Аваль". З жовтня 2005 р. (після придбання банку "Аваль" австрійський Raiffeisen Bank International) очолює правління Райффайзен Банку Аваль. Провідні ділові видання неодноразово визнавали Володимира Лавренчука кращим керівником у фінансовому секторі України.

Активи Райффайзен Банку Аваль за підсумками першого півріччя 2018 р. зросли до 68,41 млрд грн, або на 3,2% з початку року. У тому числі кредити клієнтам досягли 41,39 млрд грн, збільшившись за пів року на 12,3%. Прибуток банку за півріччя склала 2,75 млрд грн. За підсумками роботи в січні-червні 2018 р. банк отримав 3,4 млрд чистих процентних доходів, що на 24,3% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
При цьому отримані за шість місяців 2018 р. чисті комісійні доходи склали
1,14 млрд грн (у січні-червні 2017 р. - 1,04 млрд грн).

"Високі фінансові результати наш банк демонструє вже третій рік поспіль. Реалізується нова стратегія диджитализации клієнтських операцій, запроваджено новий інтернет-банкінг Raiffeisen Online, оновлюється платформа для бізнесу. Для забезпечення позитивного клієнтського досвіду відкриті відділення нового, ІТ-орієнтованого формату в Києві, тепер розширюємо цю програму на всю Україну, - зазначає Володимир Лавренчук. - Тільки в першій половині поточного року 75 тис. нових індивідуальних клієнтів і 3,8 тис. нових юридичних осіб обрали Райффайзен Банк Аваль своїм основним банком. Вартість фінансування зменшується за рахунок активного використання програми підтримки бізнесу у співпраці з Європейським інвестиційним банком, вексельних програм, а також партнерських програм фінансування транспорту та обладнання".

Райффайзен Банк Аваль активно інвестує у цифрові технології, діджиталізацію документації і договорів, інші операційні сервіси і процеси і в той же час - в безпеку цих систем. "Ми разом з відкритим прозорим бізнесом, який планує рости і потребує надійного партнерство", - підкреслює Володимир Лавренчук.

Райффайзен Банк Аваль визнано "Кращим банком в Україні" журналом GLOBAL Finance у червні 2018 р. та журналом Euromoney в липні 2018 р.

Освіта: закінчив фінансово-економічний факультет Київського інституту народного господарства за спеціальністю "Економіст"

Управлінський досвід: працює в банківській сфері з 1982 р.

Відомий успіхами в диджитализации клієнтських операцій Райффайзен Банку Аваль

Олег Майборода, генеральний директор компанії "Укрбуд Девелопмент"

Олег Майборода з 2013 р. очолює компанію "Укрбуд Девелопмент". Вона є девелопером всіх проектів Української державної будівельної корпорації "Укрбуд" у Києві і зараз будує 25 житлових комплексів. За ці п'ять років "Укрбуд" вже здав в експлуатацію в столиці 58 будинків (більше всіх інших українських компаній, які будують у Києві) більш ніж 9 тис. квартир.

"Одне з ключових рішень в якості гендиректора я прийняв у минулому році - вкладати ресурси у просування сучасних тенденцій у будівництві, - каже Олег Майборода. - Одне з основних напрямків - це зовнішній вигляд наших об'єктів. Незалежно від того, якого класу дом - економ " або " бізнес, ми співпрацюємо з досвідченими архітекторами і дизайнерами. Наприклад, для РК "Чарівне місто" у Дарницькому районі ключовою стала тема гармонії з навколишнім середовищем. Кожна секція комплексу витримана в своєму відтінку, а разом вони складаються в райдужну палітру. ЖК "Шевченківський" в центральному районі Києва, навпаки, виконали в стриманому неокласичному стилі: вертикальні елементи фасаду візуально витягують його.

Наступне, про що ми задумалися: як дати покупцям уявлення про житло ще на етапі будівництва. Так народилася ідея демонстраційних поверхів. Поки зводяться верхні поверхи, ми повністю облаштовуємо один з нижніх: холи, коридори, входи в під'їзди, а також показуємо планування квартир, якість стяжок, швів, дверей, вікон і радіаторів. Перший такий поверх ми відкрили в ЖК "Харківський" влітку 2017 року, а потім стали відкривати і в інших будинках. Тепер цей тренд підхоплюють і інші забудовники".

Зробивши ставку на інновації, "Укрбуд" уклав партнерство з творцями першої української системи "розумного" будинку CLAP. Цей комплекс вміє керувати домашнім клімат-контролем, комунальними послугами, системами безпеки. "У найближчі три роки CLAP буде встановлений в 20 тис. квартир будинків "Укрбуду" - починаючи з клубного будинку Spas Sky. За рахунок опту установка системи обійдеться в кілька разів дешевше, ніж роздрібна ціна продукту. Однак на вартість квартири для покупця це нововведення ніяк не вплине, всі витрати ми беремо на себе, - зазначає Олег Майборода. - Ми свідомо пішли на цей крок, тому що розуміємо: це те конкурентна перевага, яка виділяє нас серед інших. У найближчі роки ні в одному домі, крім побудованих "Укрбудом", система CLAP комплексно встановлюватися не буде - це ексклюзивна пропозиція".

Освіта: закінчив факультет прикладної математики Київського політехнічного інституту

Управлінський досвід: працює в будівельній сфері з 2001 р.

Відомий успіхами в зведенні житлових комплексів у Києві

Віра Платонова, генеральний директор Mastercard в Україні

Віра Платонова почала роботу в українському офісі Mastercard Europe в 2010 р. на позиції директора з розвитку бізнесу, а з лютого 2012 р. очолює представництво. До приходу в Mastercard займала керівні позиції в профільних компаніях. Під керівництвом Віри Платонової компанія Mastercard:

• протягом багатьох років підтверджує лідерські позиції на українському платіжному ринку;
• тричі визнана кращою платіжною системою в Україні за результатами незалежного дослідження "Українська народна премія" (в 2015, 2016, 2017 рр..);
• активно підтримує розвиток українських міст в рамках концепції "розумне місто" (smart city), відкриваючи можливість безготівкової безконтактної оплати в громадському транспорті, метро, фунікулері, трамваї, автобусах - та іншої міської інфраструктури;
• запустила першу в Україні инкубационную програму для фінтех-стартапів Fintech Master разом з 1991 Open Data Incubator за підтримки НБУ;
• виступила організатором першого в Україні міжнародного форуму з фінансової інклюзії - Finclusion UA в партнерстві з НБУ;
• стала партнером запуску глобальних мобільних NFC-гаманців Google Pay, Apple Pay і Garmin Pay;
• представила перші в Україні партнерські рішення для оплати пального на АЗК, паркування та інших сервісів з мобільного без необхідності тримати платіжну картку в руках;
• вивела Україну в трійку країн-лідерів в Європі по частоті використання глобальної платформи цифрових гаманців Masterpass, яка дозволяє додавати і зберігати дані будь-яких банківських карт і надалі здійснювати з їх допомогою покупки онлайн;
• активно розвинула роботу компанії також на ринках Грузії, Молдови та країн Центральної Азії.

Віра Платонова відзначено провідними українськими бізнес-виданнями як один з кращих менеджерів країни: увійшла в список "Топ-100 найбільш успішних жінок" за версією тижневика "Новий час" (2018); в рейтинг "Топ-8 українок у сфері фінтех" за версією інтернет-видання "Обозреватель" (2018); учасник рейтингу "Топ-10. Успішні жінки-керівники і бізнеси, якими вони управляють" ділового журналу "Влада грошей" (2017); двічі увійшла у рейтинг "Топ-100 найвпливовіших жінок України" тижневика "Фокус" (2016 і 2017).

Освіта: у 2001 р. закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини". Кандидат економічних наук

Управлінський досвід: працює в Mastercard з 2010 р.

Відома успіхами в просуванні в Україні безконтактних платежів і глобальної платформи цифрових гаманців Masterpass

Петро Рондяк, голова правління "Віннер Груп Україна"

Петро Рондяк народився в США, але має українські коріння - його дід емігрував в Америку зі Львова. У 1995 р. Петро Рондяк разом з родиною переїхав в Україну і приєднався до команди "Віннер", яка почала працювати в Україні в 1992 р. Зараз "Віннер Груп Україна" успішно розвиває автомобільний бізнес, а також бізнес у сфері будівництва і нерухомості. До складу групи входять кілька компаній, що спеціалізуються на конкретних напрямках.

Компанія "Віннер Імпортс Україна" є офіційним імпортером Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover, Porsche і Bentley. Починаючи з 1992 р. було імпортовано понад 125 тис. автомобілів. Сформована дилерська мережа, пропонує автомобілі, запчастини, сервісне обслуговування і клієнтський досвід світового рівня вже в більш ніж 50 дилерських центрах в різних містах України.

У 2006 р. в Києві відкрився мультибрендовий дилерський центр "Віннер Автомотів" площею 8400 кв. м, з повним комплексом обслуговування. Центр є офіційним представником брендів Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover і Bentley.

У 2014 р. на Бориспільському шосе відкрився концептуальний дилерський центр "Порше Центр Київ Аеропорт" площею 7300 кв. м. Він є найбільшим в Україні та Центральній і Східній Європі офіційним представником Porsche і надає повний комплекс послуг з продажу автомобілів Porsche, оригінальних запчастин і аксесуарів, а також сервісному обслуговуванню і ремонту. Поруч розташувався "Jaguar Land Rover Київ Аеропорт" - відкритий 26 червня 2018 р. найбільший концептуальний дилерський центр Jaguar Land Rover в Україні. Побудований у відповідності до оригінальної арочної концепцією дилерських центрів Jaguar Land Rover, він також є одним з найбільших дилерських центрів у Європі. У 2019 р. по сусідству планується відкриття дилерського центру Bentley.

У 2016 р. заснована компанія "Віннер Лізинг", що надає послуги в таких напрямках, як експлуатація транспортних засобів та фінансовий лізинг для юридичних осіб. Програми "Віннер Лізинг" діють для всіх автомобілів брендів Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover, Porsche і Bentley, представлених в Україні.

"Віннер Груп Україна" завжди йде в ногу з часом. "Зараз ми сконцентрувалися на цифровий трансформації компанії. Наші ІТ-послуги стають все більш доступними для пересічного клієнта. Ми зрозуміли, що настав час створити команду з цифрової трансформації для взаємодії з усіма нашими підрозділами і розуміння нашого підходу до цифрового майбутнього", - каже Петро Рондяк.

Освіта: закінчив декілька навчальних закладів в США

Управлінський досвід: працює в "Віннер Груп Україна" з 1995 р.

Відомий успіхами в розвитку мережі дилерських центрів

Юрій Риженков, генеральний директор і голова правління холдингу "Метінвест"

Юрій Риженков почав кар'єру в 1996 р. з посади асистента фіндиректора на Донецькому металургійному заводі. З 2000 р. працював менеджером відділу економічного аналізу та інформатики ЗАТ "Міні-металургійний завод "Істіл (Україна)" в Донецьку, з 2002 року - заступником фіндиректора і потім фіндиректором групи Istil (Донецьк - Лондон). У 2007 р. перейшов у ДТЕК на посаду керівника дирекції з фінансів, з 2010 р. був виконавчим директором і членом правління ДТЕК. C грудня 2013 р. очолює ТОВ "Метінвест холдинг" (Група "Метінвест").

Про результати, досягнуті Групою під керівництвом Юрія Риженкова, красномовно говорить той факт, що в квітні 2018 р. Метінвест успішно здійснив рефінансування своїх боргових зобов'язань на суму майже $2,3 млрд, і ця угода стала найбільшою в історії українського корпоративного сектора. В результаті Група випустила нові єврооблігації на суму майже $1,6 млрд, а загальний обсяг лінії передекспортного фінансування склав 765 млн доларів США. Ці дві угоди сукупно принесли Метінвесту додатково близько 205 млн доларів США нових коштів. Операція отримала суттєву підтримку з боку світового співтовариства інвесторів і провідних європейських фінансових інститутів. Із завершенням цієї знакової для українського ринку транзакції Група прийняла рішення зосередитися на розширенні бізнесу за рахунок впровадження своєї Технологічної стратегії до 2030 року.

Вже в червні облігації Метінвесту були включені в сімейство індексів облігацій корпоративних емітентів ринків (Corporate Emerging Markets Bond Index або CEMBI), розмір якого встановлюється банком JPMorgan.

А в липні Група забезпечила собі додаткові довгострокові поставки високоякісного коксівного вугілля завдяки придбанню 24,99% акцій шахтоуправління "Покровське" та Свято-Варваринської збагачувальної фабрики, разом представляють собою найбільший в Україні вуглевидобувний та виробничий комплекс. Ці підприємства розташовані на кордоні Дніпропетровської і Донецької областей у безпосередній близькості від активів Метінвесту. Вони зареєстровані згідно із законодавством України і перебувають на підконтрольних Україні територіях. Загальна вартість цього пакета акцій склала приблизно $190 млн. Придбання дозволить Групі компенсувати поставки вугілля з підприємств на тимчасово неконтрольованої Україною території, контроль над якими був втрачений в березні 2017 року.

Освіта: у 2000 р. закінчив Донецький державний технічний університет за спеціальністю "Міжнародна економіка" і лондонський Королівський коледж (king's College London), де отримав диплом бакалавра з відзнакою за спеціальністю "Управління бізнесом". В 2006 р. отримав ступінь магістра управління бізнесом (MBA) з відзнакою в Лондонській школі бізнесу (London School of Business)

Управлінський досвід: працює в групі СКМ
з 2007 р.

Відомий успішним рефінансування боргових зобов'язань "Метінвесту" на суму майже $2,3 млрд.

Ігор Сирота, генеральний директор ПАТ "Укргідроенерго"

Ігор Сирота був запрошений в ВАТ "Укргідроенерго" в березні 2010 р. на посаду першого заступника голови правління. З березня 2011 р. очолював правління компанії. З червня 2011 р. - генеральний директор ВАТ "Укргідроенерго", з червня 2017 р. - генеральний директор ПАТ "Укргідроенерго". Єдиним акціонером ПАТ "Укргідроенерго" є держава в особі Міненерговугілля. До складу компанії входять десять гідроелектростанцій на Дніпрі та Дністрі. У 2017 р. загальна кількість гідроагрегатів на станціях компанії склало 103, а їх сумарна встановлена потужність перевищила 5747 МВт. Компанія постійно динамічно розвивається і забезпечує покриття пікових навантажень, регулювання частоти та потужності, мобільний аварійний резерв в об'єднаній енергосистемі України.

Успішно реалізуються великомасштабні проекти реконструкції та модернізації всього обладнання та гідротехнічних споруд станцій "Укргідроенерго" (на початок 2018 р. реконструйовано 68 гідроагрегатів). Завдяки цьому на 30-40 років продовжується термін експлуатації обладнання ГЕС, збільшується потужність гідроелектростанцій, істотно підвищується безпека експлуатації обладнання і споруд, забезпечуються вимоги охорони навколишнього середовища, покращуються умови праці.

Зокрема, зараз австрійська компанія Andritz Hydro - лідер на ринку модернізації, оновлення та підвищення потужності існуючих гідроелектростанцій - проводить масштабну реконструкцію Дніпрогес в Запоріжжі. На підприємстві розпочато процес демонтажу обладнання. Вже демонтовано ротор гідроагрегату №3 вагою в 500 т, який був введений в експлуатацію в далекому 1947-му і прослужив підприємству 71 рік. Незабаром устаткування замінене сучасним, що, в свою чергу, дозволить збільшити потужність станції. Також триває реконструкція трьох агрегатів на Київській ГАЕС.

Крім того, реалізується проект будівництва Канівської ГАЕС, що має стати третьою гідроакумулюючою електростанцією "Укргідроенерго" разом із Київською та Дністровської ГАЕС. Ведуться проектні роботи з будівництва Каховської
ГЕС-II та монтажні роботи по другій черзі будівництва Дністровської ГАЕС (гідроагрегат №4). Названі станції повинні бути побудовані до 2025 р.
В "Укргідроенерго" працюють 3 тис. чол. "Ми систематично підвищуємо зарплати працівникам. Переконаний, що середній заробіток в сфері енергетики має бути на рівні 15 тис. грн. В цьому році ми забезпечимо підвищення зарплат працівникам", - стверджує Ігор Сирота.

Освіта: у 2001 р. закінчив Львівську комерційну академію за спеціальністю "Менеджмент організацій"

Управлінський досвід: працює в компанії "Укргідроенерго"
з 2010 р.

Відомий успіхами в реконструкції українських ГЕС

Олександр Тимофєєв, генеральний директор холдингу компанії "АВТ Баварія"

Олександр Тимофєєв до 1992 р. працював головним конструктором Інституту проблем математичних машин і систем Національної академії наук України. У 1992 р. розпочав роботу в автобізнесі на посаді головного механіка компанії "Віннер Форд Україна". З 2000 р. керує офіційним імпортером автомобілів німецького концерну BMW AG в Україні - компанія "АВТ Баварія Україна".

31 серпня 2017 р. "АВТ Баварія Україна" відкрила на Бориспільському шосе під Києвом найбільший в Східній Європі импортерско-дилерський центр BMW. У двоповерховому центрі, сконструйованому за останніми стандартами BMW, одночасно можуть експонуватися до 15 нових моделей BMW. "Цей центр є втіленням нашої найбільшої мрії, і тепер ми готові рухатися вперед з ще більшим натхненням", - підкреслив глава компанії.

У березні 2018 р. Олександр Тимофєєв відзначений нагородою "Менеджер року" німецьким концерном BMW Group на щорічній премії "Перевагу в продажах". BMW вшанував своїх кращих дилерів з усього світу на урочистій вечірці в новому будинку BMW Group Classic. Член правління BMW AG Пітер Нота, відповідальний за продажі і бренд BMW, вручив нагороди 41 провідному дилера, висловивши подяку від імені концерну за їх сумлінну працю в ім'я успіху бренду. "2017 рік був сьомим поспіль, коли ми досягли рекордного показника продажів. Цей послідовний успіх можливий тільки завдяки сильним партнерам дилерської організації, - зазначив Пітер Нота. - Задоволені клієнти - це те, до чого ми всі прагнемо. Ми всі працюємо над спільною метою стати компанією, ще більш орієнтованою на клієнта і на преміальне обслуговування. Сьогоднішні переможці - це відмінний приклад того, і нагорода "Перевагу в продажах" - це наша подяка їм і визнання їх досягнень".

Вищеназвана премія представлена в шести різних категоріях плюс спеціальні номінації журі. Всього взяло участь 3100 дилерів з 85 країн.

Висококваліфіковане журі обрало 41 переможця в шести категоріях. Нагорода "Менеджер року", визнає виключне участь менеджерів в успіхах окремого дилерського корпусу, була вручена шістьом номінантам, в числі яких був генеральний директор українського імпортера Олександр Тимофєєв.

"У першу чергу ця нагорода є визнанням високої ефективності нашої компанії і її лідерства серед глобального дилерського спільноти BMW, - зазначив Олександр Тимофєєв. - Для мене особисто це висока оцінка мого внеску в розвиток всесвітньо відомого бренду, щоденної праці і любові до того, що я роблю".

Освіта: закінчив факультет систем управління КПІ. Доктор технічних наук

Управлінський досвід: керує компанією "АВТ Баварія" з 2000 р.

Відомий успіхами в просуванні автомобільних брендів преміального сегменту на українському ринку

Максим Тимченко, генеральний директор ДТЕК

Максим Тимченко з 2002 р. працював у групі СКМ старшим менеджером і займався там роботу енергетичного бізнесу до його виділення в ДТЕК. З липня 2005 р. очолює ДТЕК. Під його керівництвом були визначені ключові напрямки стратегічного розвитку ДТЕК. Максим Тимченко був одним із головних ініціаторів створення в рамках групи СКМ вертикально інтегрованої ланцюга підприємств, що працюють в сферах видобутку вугілля, генерації і дистрибуції електроенергії. Це дозволило компанії успішно подолати наслідки світової економічної кризи 2008 р., довівши правильність обраної бізнес-моделі. Вертикальна інтеграція виробничих підприємств забезпечує необхідну безпеку і можливість розвитку навіть в несприятливих умовах. Також Максим Тимченко став ініціатором масштабних організаційних змін у системі управління ДТЕК, що зачіпають всі напрями бізнесу і спрямованих на підвищення ефективності та конкурентоспроможності компанії. Сьогодні ДТЕК - провідна енергетична компанія України з сучасною системою управління і колективом 73 тис. осіб.

"В Україні сформовано високий запит на зміни та інновації. Вони необхідні для появи нових галузей і прискорення модернізації економіки в цілому. Умови для широкого впровадження сучасних технологій в енергетиці створить реформа, - зазначає Максим Тимченко. - В конкурентному ринку електроенергії всі компанії будуть фокусуватися на підвищення виробничої ефективності. Реформа відкриває споживачеві головні можливості - право вибирати постачальника енергоресурсів і реальну можливість впливати на якість. Безумовно, очевидний розрив між рівнем розвитку європейської енергетики та української. Це означає одне - нам необхідно мобілізувати ресурси, щоб подолати цю дистанцію в стислі терміни. ДТЕК вже сьогодні пропонує клієнтам нові послуги: відкриває онлайн-доступ до карт електромереж, впроваджує технологію "цифровий підстанції" і елементи Smart Grid. Ми хочемо, щоб західні технології або інноваційні клієнтські рішення приходили в Україну швидше".

Максим Тимченко неодноразово визнавався одним з кращих топ-менеджерів України, а в 2014 р. очолив рейтинг "Топ-100. Кращі топ-менеджери України" за версією видавництва "Економіка".

Освіта: у 1997 р. закінчив Донецьку державну академію управління за спеціальністю "Менеджмент у виробничій сфері", в 1998 році - Манчестерський університет (Великобританія) зі ступенем бакалавра економіки і соціальних наук. Член Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів (ACCA)

Управлінський досвід: працює в групі СКМ
з 2002 р.

Відомий успіхами у впровадженні в ДТЕК технології "цифрового підстанції" та елементів Smart Grid

Кирило Шевченко, голова правління АБ "Укргазбанк"

Кирило Шевченко з серпня 1994 р. працював в ЗАТ "Український кредитний банк", з березня 1995 р. - в АППБ "Аваль", з жовтня 1995 р. - в банку "Фінанси та Кредит", дійшовши до посади першого заступника голови правління банку. З грудня 2006 р. по травень 2009 р. очолював правління Державної іпотечної установи, потім був радником прем'єр-міністра України. З вересня 2009 р. - перший заступник голови правління АБ "Укргазбанк", з квітня 2010 року - голова правління ПАТ "Терра Банк", з квітня по грудень 2011 р. - голова правління ПРАТ "Українська стратегічна група", з лютого по квітень 2012 р. - голова правління ПРАТ "СКПД", потім до серпня 2014 р. - радник голови секретаріату ПАТ "Ощадбанк".

З 7 жовтня 2014 р. Кирило Шевченко був першим заступником голови правління, з 26 грудня 2014 р. - в. о. голови правління АБ "Укргазбанк", а 28 травня 2015 р. на відкритому конкурсі обраний головою правління АБ "Укргазбанк". У 2016 р. банк під керівництвом Кирила Шевченка затвердив своєю стратегією надання банківських послуг клієнтам, які втілюють у життя проекти, пов'язані з ефективним використанням ресурсів і зменшенням шкідливого впливу на навколишнє середовище. Завдяки реалізації стратегії еко-банкінгу Укргазбанк став банком номер один в Україні в кредитуванні еко-проектів.

"АБ "Укргазбанк" спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією вже реалізували 129 масштабних проектів, а це 94 сонячні електростанції, п'ять вітрових електростанцій, 18 малих гідроелектростанцій, чотири ТЕС на біомасі та вісім біогазових електростанцій. Ми профінансували проектів на 431 млн євро загальною потужністю 729 МВт, - повідомив Кирило Шевченко у липні 2018 р. на конференції з відновлюваної енергетики у Львові. - Укргазбанк пропонує еко-кредити для малого і середнього бізнесу і для кожного, хто хоче не залежати від перебоїв в мережі і не тільки економити на електроенергії, але і заробляти за "зеленим" тарифом. Тепер це доступно кожному українцю. Ми першими в Україні впровадили унікальну програму кредитування домашніх сонячних електростанцій "під ключ". І сьогодні профінансовано 134 сонячні станції на суму 45,1 млн грн. Крім того, Укргазбанк тримає абсолютне лідерство в наданні енергоефективних кредитів ОСББ і ЖБК. За короткий час ми змогли стати еко-банком номер один в країні, і ми не зупиняємося на досягнутому".

Освіта: у 1994 р. отримав диплом Харківського державного економічного університету, кваліфікація - економіст

Управлінський досвід: працює в банківській сфері з 1994 р.

Відомий успіхами в реалізації в Укргазбанку стратегії Green Banking

Олександр Яворський, президент групи компаній "Біокон"

Олександр Яворський з 1982 р. працював у Київському університеті молодшим науковим співробітником. У сферу його наукової діяльності увійшли напрямки, близькі до фармацевтиці. У 1992 р. він заснував компанію "Біокон", щоб постачати в Україну якісні та ефективні лікарські засоби іноземного виробництва. "У той час практично ніхто не займався дистрибуцією препаратів, які виробляються іноземними фармацевтичними компаніями. Ми виявилися одними з перших, хто налагодив зв'язок між іноземними виробниками і вітчизняними лікарями", - згадував Олександр Яворський про початок роботи компанії.

З 1994 р. група "Біокон" стала надавати послуги митно-ліцензійного складу міжнародним фармацевтичним компаніям і їх українським резидентам. Щоб підняти свій сервіс до рівня логістичної компанії, в 2007 р. група почала будівництво на земельній ділянці площею 6 га у Бориспільському районі Київської області нового складського комплексу, оснащеного з урахування міжнародних рекомендацій належної практики дистрибуції (GDP) та належної практики зберігання (GSP). У 2008 р. введена в експлуатацію перша черга площею 10 тис. кв. м, в листопаді 2010 р. - друга черга площею 20 тис. кв. м.

Комплекс розташований поблизу міжнародного аеропорту "Бориспіль", недалеко від автодороги Київ-Харків. Перспектива будівництва великої кільцевої дороги навколо Києва (її ділянка Бровари-Бориспіль вже функціонує) робить місце розміщення комплексу ще більш вигідним, оскільки він розташований біля самої траси.
У 2014 р. на тій же ділянці група "Біокон" почала будівництво нового складського комплексу класу А площею понад 15,6 тис. кв. м, спеціалізованого для зберігання фармацевтичної продукції. Він був урочисто відкритий 15 листопада 2016 р. Комплекс побудований з урахуванням всіх міжнародних вимог для приміщень вищої категорії.

Його відмітною особливістю є інноваційні рішення і "зелені" технології. При будівництві були використані матеріали з підвищеним рівнем енергоефективності, встановлені теплові насоси, LED-освітлення, сучасні біологічні очисні споруди та багато іншого, що робить цей комплекс унікальним в Україні. Завдяки йому група "Біокон" змогла зміцнити свої лідерські позиції на ринку.

Освіта: у 1982 р. закінчив хімічний факультет Київського державного університету. Кандидат хімічних наук (у 1988 р. захистив дисертацію "Синтез і властивості ациклічних аналогів нуклеозидів і нуклеотидів на основі бензимідазолів")

Управлінський досвід: керує групою "Біокон" з моменту її заснування в 1992 р.

Відомий успіхами в забезпеченні українського ринку якісними імпортними ліками

    Реклама на dsnews.ua