• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

ТСК не вдалося встановити, хто переніс операцію по "вагнерівцях": Подробиці звіту

ВР України ухвалила проміжний звіт ТСК з питань розслідування можливих протиправних дій, що могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України і становити загрозу національній безпеці України

Верховна Рада ухвалила проміжний звіт ТСК щодо вагнерівців;
Верховна Рада ухвалила проміжний звіт ТСК щодо вагнерівців;
Реклама на dsnews.ua

Текст ухваленого звіту був опублікований на сайті ВР, передає "ДС".

У тексті звіту йдеться про так звану справу "вагнерівців" – невдалу спробу затримати понад 30 росіян-бойовиків ПВК "Вагнер", які воювали проти України. Основний підсумок звіту – встановити, хто відповідальний за перенесення дати затримання, невдалося, але плани арешту найманців справді були. 

За звіт проголосував 251 народний депутат. Документ відправлять до Офісу генпрокурора, СБУ і ДБР. Мінімальні 226 голосів серед "слуг" не назбиралося.

Результаті голосування;
Результаті голосування;

"ТСК виявила, що п’ятий Президент України не міг санкціонувати проведення цього активного заходу, оскільки він був розпочатий в кінці червня 2020 року,", – зазначили в документі. 

Окрім того, ТСК не вдалось достеменно встановити, хто і на якому рівні в Україні прийняв рішення про перенесення операції.

"ТСК встановила відсутність будь-якої документально оформленої вказівки про відтермінування з боку будь-якої посадової особи. ТСК також не знайшла підтвердження того, що Президент України давав особисті розпорядження керівництву ГУР МОУ відтермінувати активний захід, що засвідчують всі наявні показання заслуханих осіб.

Також встановлено, що керівник Офісу Президента не має повноважень надавати розпорядження керівнику ГУР МОУ щодо відтермінування будь-якого розвідувального заходу", – зазначено в звіті.

Як висновок, слідча група висловила незадоволеність роботою правоохоронців.

"ТСК констатує незадовільність роботи правоохоронних органів із розслідування кримінальних проваджень", — підсумували в документі.

Нагадаємо, сюжет американського телеканалу CNN підтвердив підозри про причетність української влади до зриву спецоперації із затримання бойовиків російської ПВК "Вагнера", а також актуалізував претензії до глави Офісу президента Андрія Єрмака.

Також, за даними журналістів-розслідувачів Bellingcat, керівник ОПУ Єрмак пропонував перенести на тиждень операцію із затримання найманців приватної військової компанії "Вагнера".

Як писала "ДС", голова Офісу президента України Андрій Єрмак відвідав 30 листопада Держбюро розслідувань, де дав свідчення у справі "вагнерівців".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua