• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Центрі протидії фейкам при РНБО — один співробітник: зарплату ще не отримував

Єдиною співробітницею Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони є його глава Поліна Лисенко. За кілька місяців роботи вона ще не отримувала заробітної плати

Поліна Лисенко
Поліна Лисенко / Facebook.com
Реклама на dsnews.ua

Про це Лисенко розповіла Українській правді, передає "ДС".

"Я єдина співробітниця Центру", — сказала вона.

З моменту формального заснування Центру протидії дезінформації при РНБО та Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Мінкульті пройшло два місяці — центр при РНБО презентували 6 квітня, при Мінкульті 31 березня.

Однак жоден з них до цих пір не отримав приміщення, фінансування і штату. Тому обидва не можуть повноцінно розпочати роботу.

За словами Лисенко, з 2 квітня, моменту її призначення, вона працює без зарплати.

За її розрахунками, приблизний бюджет на оплату праці половини штату, тобто 26 чоловік, до кінця 2021 року — 11-12 мільйонів гривень. Це близько 60 тисяч гривень на місяць на фахівця. Більшість майбутнього штату становитимуть аналітики. Кошти на фінансування, за словами керівниці центру, має знайти Мінфін.

Офісом Лисенко зараз є крихітний кабінет на першому поверсі будівлі РНБО і ситуативна кімната в Офісі президента, куди центр повинен перебратися.

Бюджет іншого центру, при Мінкульті, повинен скласти приблизно 10 млн в рік, але коштів Мінфін поки так і не виплатив.

Разом з керівницею Любов'ю Цибульської в центрі при Мінкульті працює ще 4 людини. Зустрічі проводяться в міністерстві.

"Ми вже можемо говорити, що ми працюємо, проте поки немає державних грошей і можливостей набрати колектив, я б не говорила, що центр остаточно заснований", — розповіла Цибульська.

Нагадаємо, указом від 2 квітня президент Володимир Зеленський призначив Поліну Лисенко головою Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони.

Важливо:
Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua