• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

У Чернігові гниють тонни гуманітарки: ЗМІ розповідають про халатність посадовців ОВА (ВІДЕО)

Журналісти та підприємці стверджують: через халатність представників Чернігівської ОВА на складах в обласному центрі пропадають тонни гуманітарної допомоги

Гуманітарна допомога
Гуманітарна допомога. Фото: Чернігівська міськрада
Реклама на dsnews.ua

Телеканал "Новий Чернігів" у кількох сюжетах розповідає про те, що у Чернігові, який серйозно постраждав під час повномасштабного російського вторгнення, відбуваються дивні речі із гуманітарною допомогою. І проводить паралелі із Запоріжжям, де нещодавно також розгорівся скандал навколо гумдопомоги. 

Так, в одному із сюжетів "Нового Чернігова" йдеться про те, що на складах пропадає гуманітарна допомога – "багато коробок з консервами, крупами та борошном, дитячим харчуванням і навіть декілька генераторів". Як відзначають журналісти, ще у березні приватні складські приміщення – приміщення колишнього "Холодторгу" — зайняли представники обласної військової адміністрації. Як розповіла власниця цих приміщень Вікторія Висовень, від імені ОВА з нею спілкувався Дмитро Іванов (заступник начальника ОВА – "ДС"), який також надав документи Дмитра Синенка (заступник голови ОВА – "ДС"). За її словами, чиновники попросили розмістити кілька гуманітарних вантажів – спершу зайняли кілька невеликих приміщень, однак згодом під ці цілі було зайнято практично усю площу. При цьому, стверджує Висовень, жодної угоди про оренду площ укладено не було, тож і облік складованого орендодавці не вели.

Підприємниця зазначає, що неодноразово зверталась до начальника ОВА В’ячеслава Чауса, аби задокументувати зберігання вантажів. "Нам надіслали меморандум, який не можна назвати офіційним документом", — каже Вікторія. Як зазначили журналісти, відсутність обліку і призводить до ситуацій, що сталися наприклад в Запоріжжі, де "керівництво ОВА підозрюють у розкраданні гуманітарної допомоги у промислових масштабах".

Журналісти телеканалу нагадують, що мешканці міста добре пам’ятають про гуманітарну кризу, що спіткала їх навесні, коли чергу за продуктами доводилось займати о 5-й ранку. У цей же час на складах знаходились тони їжі, які "фактично гнили" зачиненими на складах. "Вона згнила на складах, коли люди потребують допомоги", — каже підприємниця. Сьогодні, за її словами, на складах залишається близько півтисячі коробок із продуктами. "Те, що ці продукти тут залишаються, обґрунтували тим, що начебто вже є під’їзди до Чернігова, тобто проблеми із поставками води чи продуктів харчування вже немає. А ці запаси на той випадок, якщо на Чернігів ще раз нападуть", — каже Висовень. Водночас, відзначає підприємниця, хтось має нести відповідальність за те, що у цієї гуманітарної допомоги вже сплив термін придатності.

При цьому на одному із складських приміщень було замінено замок, тож воно тривалий час була недоступним. Як стверджує Висовень, її туди не пускали під приводом того, що там начебто зберігаються особисті речі Чауса. При цьому на відео видно, що у приміщенні знаходиться чимало коробок із консервами та іншими продуктами харчування. Висовень впевнена, що всі ці продукти – гуманітарна допомога.

Реклама на dsnews.ua

Водночас із складів зникли елітні продукти, які до цього зберігали там орендатори. За словами авторів сюжету, йдеться про збитки загальною сумою у півмільйона гривень – зник імпортний алкоголь, дорогі сири, риба та м'ясо. Висовень такі дії вважає мародерством. За її словами. Вона звернулась до представників Чернігівської ОВА, однак там відповіли, що майно попередніх орендарів могли "випадково прихопити", коли вивозили гуманітарку. 

Підприємниця відзначає, що зверталась за поясненнями до голови Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса, однак замість відповіді на підприємстві відключили світло. Тож Висовень написала заяви до правоохоронних органів щодо зловживань представників ОВА та тиску на підприємство.

Журналісти також заявили, що намагалися отримати коментар щодо історії з гуманітаркою в Обласній військовій адміністрації, однак безуспішно.

Водночас у матеріалі колег з телеканалу "Дитинець" знайшли коментар директора Департаменту інформаційної діяльності Андрія Подорвана. "За нашими даними, вказане вами підприємство надає послуги із зберігання продуктів для бізнесу, тут зберігали і зберігають гуманітарні вантажі багато підприємців, волонтерів та військові. Також власники цього підприємства на свій розсуд із квітня розпоряджались приміщеннями, мали доступ абсолютно до всіх вантажів та приміщень, які прибували від різних фондів, структур в різний час. Тому питання щодо конкретного товару просимо спрямовувати до власників підприємства, які і відповідають за його збереження", — відзначив чиновник.

Волонтери у Чернігові зазначають, що громадські організації "Вірність" та "Вірність Батьківщині" вже зверталися до В'ячеслава Чауса та Володимира Зеленського щодо підозр у організації продажу гуманітарки чиновником із числа заступників начальника Чернігівської ОВА. При цьому ходять чутки, що у відповідь на такі звернення волонтерів нібито почали залякувати представники спецслужб.

    Реклама на dsnews.ua