• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

У ДБР хочуть повертати на позиції військових, які самовільно залишили частини

Державне бюро розслідувань (ДБР) працює над механізмом, який дасть змогу повертати на службу тих військових, що залишили її, замість того, щоб порушувати проти них справу про самовільне залишення частини

Директор ДБР Олексій Сухачов
Директор ДБР Олексій Сухачов
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав директор ДБР Олексій Сухачов в коментарі "Interfax — Україна", передає "ДС".

"Наше завдання — сприяти поверненню бійців на бойові позиції, а не покращувати статистику відкритих кримінальних проваджень щодо ухилення від несення служби", — заявив він і додав, що пріоритет у цьому питанні надають профілактичним заходам та роз'яснювальній роботі.

За його словами, ДБР спільно з Генштабом ЗСУ, військовою службою правопорядку, СБУ та Нацполіцією відпрацювали спеціальний комплекс заходів.

Він дає змогу оперативно встановити місце перебування кожного військовослужбовця, який самовільно залишив частину, і повернути його назад. У ДБР прагнуть довести цей механізм "до автоматизму".

Зазначимо, з початку 2024 року правоохоронці розпочали 4,6 тисячі справ за статтею 407 Кримінального кодексу України про самовільне залишення частини (СЗЧ). Кількість таких справ зростає.

Стаття 407 Кримінального кодексу України про ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та на військову службу за призовом з-поміж резервістів в особливий період передбачає позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua