• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

У Yasno розповіли, яка ситуація з електропостачанням у Києві

Ситуація з електропостачанням у Києві поліпшується, але залишаються проблеми на лівому березі Дніпра

Ситуація з електропостачанням
Ситуація з електропостачанням у Києві поліпшується / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив увечері 7 грудня генеральний директор енергопостачальної компанії Yasno Сергій Коваленко, передає "ДС".

"Можливе максимальне споживання у Києві зросло на 7% порівняно з учора. Зараз забезпечується орієнтовно 70% потреб житлових будинків, але все одно поки що діють екстрені відключення", — написав він у Facebook.

Окремо він згадав лівобережний Київ.

"Тут побутові клієнти отримують лише до 30% від потреб, тому що досі триває ремонт одного із комунальних об'єктів генерації. А мережі від інших джерел генерації перевантажені та не можуть передати достатньо енергії на лівобережні райони. На жаль, поки терміни відновлення нам не відомі", — сказав Коваленко.

Нині також дуже багато локальних аварій, додав він. Їхні основні причини — такі:

  • Не спрацьовує автоматика: коли з диспетчерської включають певні черги, але автоматика у частині трансформаторних підстанцій видає помилку, і мешканці продовжують сидіти без світла. Енергетикам часто доводиться їздити по таких будинках і підключати їх вручну. Ситуацію погіршує погода.
  • Зростає кількість інших аварій: система не розрахована на таку велику кількість увімкнень та вимкнень, не витримує навантаження.
  • Після тривалих відключень виникає так званий відкладений попит: одразу після відключення споживання зростає в рази. "Бо фактично потрібно встигнути зробити багато справ, тому що в умовах екстрених відключень складно планувати. Через це замість трьох черг, іноді можливо ввімкнути лише одну. І така ситуація триває протягом кількох днів", — пояснив Сергій Коваленко.

"Дві з цих причин пов'язані з користуванням. Тому прошу дуже відповідально ставитися до своїх звичок використання електроенергії, особливо зараз, бо від цього залежить швидкість відновлення інфраструктури. Адже енергетики викладаються на максимум, щоб у наших оселях було світло", — додав він.

Як писала "ДС", в "Укренерго" вважають, що до планових графіків вимкнення електроенергії в Україні можуть повернутися вже цього тижня, якщо не буде нових обстрілів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua