• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Кабміні допустили припинення подачі палива з Білорусі

Білоруський режим самопроголошеного президента Олександра Лукашенка може припинити постачання палива в Україну для досягнення політичних цілей

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник міністра економіки Тарас Качка в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Ситуація політичного використання поставок пального можлива, але всі розуміють, що за великим рахунком Україна є дуже привабливим ринком для Білорусі, і це був би дуже радикальний крок з боку Білорусі. Ми розуміємо з тих меседжів, які ми побачили від виробників, що для них важливо мати доступ до українського ринку. Проте всі в уряді та бізнесі готуються до того, що такий сценарій може статися. Щоб не було перебоїв, провели наради і з національним виробником, і з мережами", — сказав він.

За словами заступника міністра, на місце білоруських постачальників можуть швидко прийти інші.

"Всі розуміють, що ринок є високо конкурентним, і національний виробник зацікавлений в збільшенні виробництва пального. Коли використовують слово "залежність" (від білоруського пального — ред.), то ця залежність повʼязана тільки з географічною близькістю і доступністю цього пального. Але якщо білоруські постачальники пального вирішать піти з українського ринку, їх місце швидко займуть інші постачальники. Міністерство енергетики активно працює в цьому напрямку", — сказав він.

Качка пояснив, чи може ситуація вплинути на ціни на бензин.

"Ціна в Україні більше реагує на ціну нафти. І у нас немає паніки у звʼязку з новинами з Білорусі. Тому навряд чи це вплине суттєво. Але якщо буде різке припинення поставок, то кілька тижнів може бути екстраординарна ситуація на ринку", — сказав він .

Як повідомляла "ДС", раніше лідер партії "Слуга народу", нардеп Олександр Корнієнко заявив, що торгівлю між Україною та Білоруссю неможливо припинити.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua