• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Корнієнко сказав, чи може Україна припинити торгівлю з Білоруссю

Торгівлю з Білоруссю неможливо припинити

Олександр Корнієнко
Олександр Корнієнко
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко в ефірі "Україна 24", передає "ДС".

Так він прокоментував прийняту Верховною Радою заяву про засудження влади Білорусі за посадку літака Ryanair із білоруським опозиціонером Романом Протасевичем на борту.

"Тим, хто пропонує забути про торговельні відносини (з Білоруссю — ред.), я поставлю одне питання: а як ми будемо імпортозаміщати бітум, який у нас у таких обсягах не виробляється? Нам потрібно або його закуповувати в Європі втричі дорожче, і тоді "Велике будівництво" нам точно будуть усі згадувати, вартість цих доріг. Або розуміти, як ми будемо налагоджувати цей процес, але на це піде кілька років. Це просто приклад, там дуже багато", — сказав Корнієнко.

"Є такі групи товарів, наприклад, борошно, тут, я вважаю, потрібно зараз мито ставити ввізне, тому що у нас у країні точно проблем із борошном немає. Але є, я знаю, багато людей, які вважають білоруські товари дуже якісними і купують, це певною мірою міф. Там нібито використовуються радянські ГОСТи, всі думають, що радянські ГОСТи — мірило якості. Потрібно підходити вибірково, Міністерство закордонних справ і Мінекономіки повинні нам сформулювати певну дорожню карту: де ми можемо економічно почати з Білоруссю по-іншому працювати, де можемо зберегти економічні зв'язки", — додав він.

За його словами, Білорусь не піде на те, щоби припинити поставки бензину, оскільки Україна — дуже великий ринок збуту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua