• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Креміня збираються створити Музей української мови

В Україні ведеться робота зі створення Музею української мови, діяльність якого буде присвячена історії розвитку, заборони та відродження державної мови

Тарас Кремінь
Тарас Кремінь
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу мовного омбудсмена.

«Разом з Академією педагогічних наук України ми працюємо над Концепцією майбутнього Музею української мови. Щиро віримо, що така музейна експозиція буде представлена в багатьох закладах освіти, тих, які стоять на захисті національних інтересів», — сказав Кремінь.

Уповноважений переконаний, що такі музеї можна зробити навіть на шкільному рівні. За його словами, таким чином кожна дитина ще змалечку знала б, як зароджувалась українська мова, які пам’ятки літератури світового рівня належать Україні, які письменники є знаковими, довідалися б про історію заборон та історію відродження української мови, етапи, пов’язані з розвитком нашої рідної мови.

«Це загальноєвропейський досвід. Мої колеги, які займаються імплементацією мовного національного законодавства в різних країнах Європи й з якими ми маємо тісний контакт, показують нам свою «дорожню карту», — додав Кремінь.

Як повідомляла "ДС", раніше мовний омбудсмен Тарас Кремінь розкритикував російськомовний гімн Одеси.

Нагадаємо, Кремінь також хоче через суд скасувати статус російської мови як регіональної в Миколаєві.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua