• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Кремінь хоче через суд скасувати статус російської мови як регіональної в Миколаєві

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повторно звернувся до генерального прокурора Ірини Венедіктової щодо забезпечення у судовому порядку скасування рішення Миколаївської міськради про надання російській мові статусу регіональної

Тарас Кремінь
Тарас Кремінь
Реклама на dsnews.ua

Про це він написав у Facebook, передає "ДС".

"22 квітня відбулося чергове пленарне засідання сесії Миколаївської міської ради, на якій депутати вкотре проігнорували питання скасування цього неконституційного рішення. Хоча вони мали це зробити у шестимісячний термін з дня набрання чинності ЗУ "Про забезпечення функціонування української мови як державної" — тобто півтора роки тому. У звʼязку з цим повторно звертаюся до ОГП забезпечити його скасування у судовому порядку», — зауважив Кремінь.

За його словами, Миколаїв залишається чи не єдиним містом в Україні, де досі діє це антиконституційне рішення. Новообрані депутати, як і міський голова, свідомо ігнорують законодавство. Мовний омбудсмен також повідомив, що наразі здійснюються заходи державного контролю за застосуванням державної мови окремими депутатами Миколаївської міської ради, котрі систематично порушують статтю 12 мовного закону.

Зазначимо, що у Миколаєві в 2012 році російській мові було надано статус регіональної. І досі депутати жодного разу не намагалися його скасувати.

Як повідомляла "ДС", раніше суд скасував рішення Запорізької обласної ради про визнання російської мови регіональною на території Запорізької області.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua