• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Кулеби поговорили з чоловіком опальної білоруської легкоатлетки Тимановської: що пообіцяли

Міністерство закордонних справ України звʼязалося з чоловіком білоруської легкоатлетки Христини Тимановської, яка раніше розкритикувала керівництво національного олімпійського комітету своєї країни, Арсенієм Зданевичем. Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що офіційний Київ зробить все, щоб Зданевич, який зараз перебуває в Україні, відчував себе в безпеці

Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Про це Кулеба написав на своїй Twitter-сторінці, передає "ДС".

"Зв’язалися з Арсенієм Зданевичем, чоловіком спортсменки Тимановської, яка зазнала переслідувань. Надаємо необхідну допомогу на час перебування в Україні та зробимо все, щоб він почувався у безпеці, навіть попри шокуючі новини. Бажаю їм із дружиною успішно пройти всі випробування", — написав міністр у соцмережі.

Нагадаємо, білоруську легкоатлетку Христину Тимановську силою намагалися повернути з Олімпіади-2020 у Мінськ. На змаганнях 2 серпня у неї мав відбутися старт на 200 метрів.

1 серпня спортсменку привезли з речами в аеропорт Токіо, а тренерський штаб збірної заявив, що її відправляють додому в Білорусь через "емоційно-психологічний стан". Раніше Тимановська критикувала керівництво національної збірної на Олімпіаді. Легкоатлетка заявила, що боїться повертатися до Білорусі, оскільки там її, ймовірно, можуть посадити до вʼязниці.

Як писала "ДС", Чехія вже запропонувала Тимановській політичний притулок. Однак вона отримала гуманітарну візу Польщі. Арсеній Зданевич, який зараз знаходиться в Україні, заявив, що почувається в безпеці.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua