• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

У Кулеби пояснили небезпеку закона Путіна про блокування Керченської протоки

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про надання права Національній гвардії РФ здійснювати блокування територій та акваторій, відтак Росгвардія може бути використана для створення необґрунтованих перешкод для мореплавства у Керченській протоці та Азовському морі

Олег Ніколенко
Олег Ніколенко / twitter.com.OlegNikolenko
Реклама на dsnews.ua

Про це прессекретар Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив у коментарі "Укрінформу", передає "ДС".

"1 липня Президент Російської Федерації підписав закон про надання права Національній гвардії РФ здійснювати блокування територій та акваторій, прилеглих до низки об'єктів. Перебуваючи під безпосереднім керівництвом Президента Росії, Росгвардія може бути використана для створення додаткових необґрунтованих перешкод для свободи мореплавства у Керченській протоці та Азовському морі", — сказав Ніколаєнко.

За його словами, нині під охороною Росгвардії перебувають акваторія Керченської протоки, Кримського мосту, енергомосту та газогону між Росією і тимчасово окупованим Кримом.

"Цей закон грубо нехтує правами України як прибережної держави щодо Чорного та Азовського морів і Керченської протоки. Росія як держава-окупант продовжує цілеспрямовану політику мілітаризації Чорноморського регіону, створює чергові перешкоди для міжнародної навігації та перетворює Азовське море у своє внутрішнє озеро. Такі агресивні дії загрожують як національній безпеці України, так і безпеці та стабільності Південно-Східної Європи", — наголосив речник МЗС.

Він зазначив, що Російська Федерація має припинити порушення своїх зобов'язань за Конвенцією ООН з морського права та іншими нормами міжнародного права. "Залучення російської національної гвардії підкреслює термінову необхідність консолідованої міжнародної відповіді на протиправні дії Росії в Чорному та Азовському морях", — переконаний представник МЗС.нову необхідність консолідованого міжнародної відповіді на протиправні дії Росії в Чорному і Азовському морях", — переконаний представник МЗС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua