• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

У Меджлісі кримськотатарського народу заявили про "коронавірусну" катастрофу в Криму

Реклама на dsnews.ua

В окупованому Криму склалася катастрофічна ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію

Про це йдеться в заяві Меджлісу кримськотатарського народу, яку оприлюднив його керівник Рефат Чубаров, передає "ДС".

"У тимчасово окупованому РФ Криму складається катастрофічна епідеміологічна ситуація, викликана високими темпами поширення пандемії і захворюваністю на "COVID-19". Кількість щоденних випадків захворюваності на COVID-19 на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та міста Севастополя давно вже перевищила рівень, який може бути забезпечений можливостями існуючих медичних установ і наявного персоналу лікарів, внаслідок чого багатьом пацієнтам, хворим на коронавірус у його важкій формі, відмовляють в госпіталізації, прирікаючи людину на вірну смерть", — зазначив він.

У Меджлісі відзначають, що окупаційна адміністрація півострова приховує справжні масштаби захворюваності та смертності.

"Медичному персоналу лікарень суворо наказано вказувати в документах померлих причиною смерті одну з супутніх хворіб пацієнта без вказівки на COVID-19. Засекречена інформація про епідеміологічну ситуацію в місцях позбавлення волі і про стан здоровʼя незаконно утримуваних в них кримських політвʼязнів", — йдеться в заяві.

Також в аптеках постійний брак ліків і медичних препаратів, необхідних при лікуванні коронавірусу.

"Щоденний аналіз інформації, що надходить, свідчить про те, що головною причиною катастрофічного погіршення епідеміологічної ситуації, що загрожує перерости у масову смертність жителів окупованого Криму, є уникнення РФ як окупуючої держави заходів щодо захисту здоровʼя та життя населення окупованої території", — підкреслили в Меджлісі.

У звʼязку з цим Президія Меджлісу кримськотатарського народу закликає Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні та моніторингову місію ООН з прав людини в Україні відвідати окуповані Крим і Севастополь з метою вивчення ситуації з дотриманням прав людини на півострові, зокрема з охорони здоровʼя я і надання медичної допомоги в разі захворювання.

Президія Меджлісу також закликала Всесвітню організацію охорони здоровʼя і Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у взаємодії з Кабміном України невідкладно надати жителям Криму якісну медичну допомогу.

Як повідомляла "ДС", раніше в Представництві президента України в Криму заявили, що на окупованому півострові настала гуманітарна криза через поширення коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua