• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

У Мін'юсті розповіли, кого не каратимуть за проведення референдумів

За організацію і проведення псевдореферендумів на окупованих територіях покарання не передбачене лише для тих, хто діяв під примусом

Псевдореферендуми в Україні
У Мін'юсті розповіли, кому не загрожує покарання за проведення референдумів
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства юстиції, передає "ДС".

У Мін'юсті зазначили, що ще у 2014 році на території України РФ перетворила референдум, який за визначенням є інструментом народовладдя, на знаряддя для реалізації своїх загарбницьких планів

"Прикриваючись думкою фіктивної більшості, представники держави-агресора неодноразово проводили антизаконні референдуми на тимчасово захоплених територіях. Цілком зрозуміло, що подібні заходи не мають нічого спільного з процедурою, яка прописана у Конституції – документі з міжнародним визнанням та найвищою юридичною силою", — наголошують у міністерстві.

В Основному законі зазначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.

"Отже, рішення, ухвалені під час такого дійства, не мають правових наслідків", — вказує Мін'юст.

Ті, хто винен у спробах порушити територіальну цілісність України, будуть покарані, обіцяє міністерство.

"Варто зазначити, що тільки до тих громадян, які мимоволі, під впливом фізичного примусу брали участь в організації чи проведенні голосувань, кримінальна відповідальність не буде застосовуватися, відповідно до статті 40 Кримінального кодексу України", — додає Мін'юст.

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський своїм указом визнав юридично нікчемними укази президента Росії Володимира Путіна про анексію територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua