• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

У Мінкульті ініціювали прискорення демонтажу низки пам'ятників російським та радянським діячам

Міністерство культури та інформаційної політики України ініціює вилучення пам’ятників російському поету Олександру Пушкіну, радянському воєначальнику Миколі Щорсу та іншим російським діячам із Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила пресслужба МКІП, передає "ДС".

Тимчасовий виконувач обов'язків міністра Ростислав Карандєєв заявив, що це дасть змогу пришвидшити очищення публічного простору від "маркерів комуністичного тоталітарного режиму та російської імперської політики".

"Наступний крок – за органами місцевого самоврядування. Саме вони мають ухвалити остаточне рішення про демонтаж та переміщення об’єктів", – сказав він.

Міністерство пропонує вилучити з реєстрів пам’ятник Пушкіну на проспекті Берестейському, пам’ятник Щорсу на бульварі Тараса Шевченка, могилу радянського генерала Миколи Ватутіна в Маріїнському парку, монітор "Железняков" на вулиці Електриків, пам’ятник екіпажу бронепоїзда "Таращанець" у сквері між вулицями Заслонова та Ялтинська у Києві. Окрім цього, Мінкульт також ініціює вилучення з реєстру пам'ятників Пушкіну в Житомирі, Харкові та Одесі, князю Михайлові Воронцову в Одесі, полководцю Олександрові Суворову в Ізмаїлі, імперському адміралу Федорові Ушакову в Херсоні, "Україна – визволителям" в Ужгороді, меморіальний комплекс "Борцям революції" у Луганську. 

Проєкт постанови після погоджень іншими органами влади внесуть на розгляд уряду. Пресслужба зазначила, що у документі врахували вимоги закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua