• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

У Мінкульті розкритикували процес мобілізації працівників культури

Політика щодо мобілізації представників української культури є "не до кінця грамотною та виваженою"

Ростислав Карандєєв
Ростислав Карандєєв
Реклама на dsnews.ua

Про це в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв заявив на всеукраїнському форумі "Культура під час війни. Людський капітал" у Києві, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"На жаль, ми втрачаємо не тільки там, де немає стін і виїхали люди. Ми втрачаємо, і будемо про це говорити, внаслідок не до кінця грамотної та виваженої на сьогодні політики щодо мобілізації представників української культури", — сказав Карандєєв.

За його словами, відсоток мобілізації діячів культури по всій країні не перевищує 10%, але "нерівномірність і несправедливість уваги в конкретних випадках" призводить до того, що окремі установи культури змушені припиняти свою діяльність, оскільки "немає тих людей, які забезпечують їхню роботу".

Посадовець вважає за необхідне знайти підхід, який би дозволив максимально зберегти людей, які "несуть у собі, своєю діяльністю те важливе, що нам сьогодні потрібно".

Карандєєв зазначив, що станом на травень сфера культури України втратила 18% працівників, а 13% закладів культури в Україні припинили свою діяльність від початку повномасштабної війни.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua