• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Мінреінтеграції відреагували на арешт адвоката українських політв'язнів в окупованому Криму

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України засуджує дії Росії в окупованому Криму стосовно адвоката Едема Семедляєва

Едем Семедляєв
Едем Семедляєв
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні міністерства у Facebook, передає "ДС".

"Російські окупаційні режими в Криму незаконно засудили адвоката Едема Семедляєва до 12 діб адміністративного арешту та 4000 російських рублів штрафу за нібито "непокору законним вимогам співробітників поліції". Насправді ж такі дії РФ пов’язані з його професійною діяльністю як адвоката щодо захисту громадян України у політично мотивованих справах, які систематично фабрикуються силовими відомствами держави-окупанта", — наголошується у повідомленні.

Мінреінтеграції засуджує чергову хвилю репресій та переслідувань у тимчасово окупованому Криму щодо громадян зі стійкою громадянською позицією і які не визнають окупацію своєї рідної землі.

У відомстві нагадали, що Україна збирає інформацію про всіх, хто залучений державою-окупантом до тих чи інших незаконних обшуків і арештів, порушень норм міжнародного гуманітарного права та скоєння злочинів проти людей на тимчасово окупованих територіях. Причетні до згаданих злочинів понесуть відповідальність, незважаючи на строки давності, підкреслили в Мінреінтеграції.

Як повідомляла "ДС", 11 листопада цього року так званий суд в окупованому Криму заарештував на 12 діб адвоката Едема Семедляєва за обвинуваченням у "непокорі законним вимогам співробітників поліції".

Адвокатська спільнота негативно відгукнулася про таку практику тиску силовиків на адвокатів. На захист Семедляєва виступили українські та російські правозахисники, міжнародні організації FrontLine Defenders та Human Rights Watch.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua