• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

У Мінсоцполітики заявили, що пенсійна реформа може розпочатися вже у 2024 році

У 2024 році може розпочатися реформа по введенню обов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення — за умови, що до кінця поточного року парламент ухвалить відповідний законопроєкт

Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу міністерства.

"Якщо до кінця поточного року відповідний законопроєкт буде прийнятий за основу, вважаю, що старт реформи відбудеться у 2024 році. Нам потрібен мінімум рік на відпрацювання технічної взаємодії єдиного соціального реєстру з усіма суб'єктами інформаційного обміну. Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку необхідно мінімум півтора року на підготовку нормативної бази", — сказала Лазебна.

Вона додала, що сьогодні все залежить від парламенту і підкреслила, що слід прискорити цей процес.

Також міністр розповіла, що під час обговорення цього питання на засіданні робочої групи експерти підтримали концептуальні підходи до моделі внесків на загальнообов'язкове пенсійне накопичення.

"Передбачається, що обов'язкові внески будуть здійснюватися на користь людей роботодавцями за рахунок зниження єдиного соціального внеску, без зростання податкового навантаження на бізнес. Людина буде платити внески за рахунок власної зарплати на добровільній основі. При цьому на користь тих людей, які вирішать платити накопичувальні внески за свій рахунок, держава буде робити додаткові стимулюючі внески", — зазначила Лазебна.

За її словами, таким чином не відбуватиметься примус громадян до сплати накопичувальних внесків своїм коштом. Натомість будуть ефективні стимули до добровільної участі людей у сплаті внесків та гнучкі умови розвитку системи надалі.

Як повідомляла "ДС", міністр фінансів Сергій Марченко розповів, як платитимуть накопичувальні пенсії українцям.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua