• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

У МОЗ хочуть, щоб після пандемії лікарні могли лікувати інфекційні хвороби

Міністерство охорони здоров'я планує змінити процес фінансування лікарень для лікування інфекційних захворювань

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник міністра охорони здоровʼя, головні санітарний лікар Віктор Ляшко, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Ми розуміємо, що потрібно переглянути підходи, щоб лікарні були готові приймати пацієнтів з інфекційними захворюваннями навіть коли закінчиться Covid", — сказав він.

Ляшко уточнив, що програма медичних гарантій, яка вступила в дію з 1 квітня 2021 року, передбачає окремий пакет для фінансування готовності медустанов надавати меддопомогу при інфекційних захворюваннях і у випадках епідемій, "щоб лікарні були готові надати таку допомогу", який має змінити так званий "ковідний" пакет, за яким оплачується стаціонарне лікування коронавірусу.

"Це так званий пакет "за готовність , який набуде чинності через місяць після завершення карантину з коронавірусу. Але оскільки кількість госпіталізацій вже скорочується і щоб не втрачати час, ми хочемо визначити перелік лікарень, які отримуватимуть цей пакет", — сказав Ляшко.

Він повідомив, що кількість лікарень, які будуть отримувати фінансування за готовність буде визначатися з розрахунку одна лікарня на 300 тис. чоловік населення.

Фінансування цього пакету складе 764,232 тис грн в місяць.

"За цю суму медустанова має забезпечити запас засобів індивідуального захисту, лікарські засоби, антибіотики, антидоти, оснащення ліжок киснем", — сказав він.

Ляшко зазначив, що МОЗ планує з 1 червня затвердити перелік клінік, які будуть отримувати фінансування за готовність.

За словами Ляшка, до переліку цих клінік, в першу чергу, можуть увійти "ковідні лікарні" першої хвилі.

Як повідомляла "ДС", раніше премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що карантин в Україні триватиме ще мінімум 1 рік.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua