• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

У МОЗ прокоментували можливість запровадження карантину через спалах гепатиту А

У Міністерстві охорони здоров'я України назвали інформацію щодо запровадження карантину в Україні через спалах гепатиту А черговою ворожою ІПСО

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби МОЗ, передає "ДС".

"В разі виявлення спалахів захворювання МОЗ повідомить про це на офіційному сайті відомства та сторінках у соціальних мережах", — наголосили у МОЗ.

Там додали, що у 2022 році в Україні було зареєстровано 281 випадок гепатиту А, а за 9 місяців цього року зареєстровано 314 випадків захворювання.

"Гепатит А постійно реєструється на території України. Найчастішою причиною є порушення санітарно-гігієнічних норм: погано вимиті руки, використання чи вживання забрудненої води. Людина може інфікуватися, якщо вип’є заражену воду або з’їсть продукти, які готував хворий", — зазначили у міністерстві.

У МОЗ повідомили, що станом на 2 листопада спалах захворювання зафіксували лише на Вінниччині. В області тривають протиепідемічні заходи.

Як повідомляла "ДС", спалах гепатиту А у Вінницькій області поширюється населеними пунктами регіону через побутові контакти. В регіоні оголосили про надзвичайну ситуацію та посилили протиепідемічні заходи. 

Розпочали роботу мобільні бригади екстреної вакцинації проти для людей, які контактували з інфікованими особами. Наразі у Вінницькій області підтверджено 207 випадків гепатиту А.

1 листопада в Івано-Франківській області було підтверджено сім випадків захворювання на гепатит А.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua