• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

Білий дім не бачить готовності Китаю підтримати українську "формулу миру"

Вашингтон наразі не бачить готовності Китаю як одного з ключових чинників впливу на Росію пристати на українську "формулу миру"

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі 2 травня, передає "ДС" із посиланням на "Голос Америки"

Кірбі попросили прокоментувати можливість участі Китаю в Глобальному саміті миру, який відбудеться у Швейцарії в середині червня. Він сказав, що Штати вітають участь у конференції країн, які поважають план справедливого миру для України.

"І якщо Китай є країною, яка бажає допомогти працювати над справедливим миром і готова повністю поважати цілі та завдання президента Зеленського та його прерогативи, тоді, мій боже, ми підтримаємо це", – заявив він.

Та представник Білого дому зауважив, що не бачить від Пекіна кроків у цьому напрямку, тому США продовжуватимуть надавати Україні те, що їй потрібно для ведення бойових дій.

"І тепер ми отримали додаткове фінансування, щоб відбити російську агресію, повернути території, які росіяни відібрали в України, і працювати власними зусиллями над досягненням миру, який відповідає цілям не лише його адміністрації, а й українського народу", – підсумував Кірбі.

Зазначимо, глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня у швейцарському Бюргенштоку. На нього Швейцарія запросила понад 160 країн і міжнародних організацій, але не Росію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua