• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У МЗС констатували неадекватність російських урядовців

Міфічні "загрози" для Росії від членства України в НАТО, про які заявляють представники російського керівництва, є наслідком спотвореного сприйняття реальності

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Інтеграція в НАТО — стратегічний вибір українського народу, закріплений в конституції України. Ми розглядаємо Альянс не тільки як парасольку безпеки, але і як простір спільних демократичних цінностей. Подальший розвиток співпраці з НАТО залежить виключно від волі нашої держави та членів Альянсу. І в цьому діалозі Російська Федерація не має права голосу", — заявив Ніколенко.

Як зазначив речник МЗС, Україна насамперед прагне миру, водночас Росія продовжує конфронтацію та агресію з метою підриву міжнародного порядку, а її заяви про загрозу з боку країни через прагнення вступити до НАТО — продукт спотвореного сприйняття реальності.

"Україна прагне миру, справедливості і поваги до міжнародного права. Зовнішня політика РФ намагається підірвати міжнародний порядок, заснований на міжнародному праві. Її основні інструменти – конфронтація і агресія. Заяви російських посадовців про ефемерні загрози зі сторони України — продукт викривленого сприйняття реальності", — зазначив Ніколенко.

Ніколенко додав, що Росії необхідно припинити шукати загрози та почати діяти у напрямку врегулювання російсько-українського збройного конфлікту.

"Для цього потрібно припинити вигадувати причини для уникнення зустрічей в рамках наявних форматів переговорів, почати добросовісно виконувати Мінські домовленості та домовленості лідерів Нормандського формату", — заявив речник МЗС.

Він також додав, що ресурси, спрямовані на антиукраїнську політику, може Кремль направити на забезпечення добробуту свого народу.

Нагадаємо, 18 жовтня на брифінгу Дмитро Пєсков заявив, що вступ України до НАТО став би "найгіршим сценарієм" для Росії. Він додав також, що вступ України до НАТО змусить РФ "вжити активних заходів". При цьому Пєсков визнав, що Росія не зможе завадити Україні стати членом НАТО.

Міністр оборони США Ллойд Остін під час візиту до Києва заявив, що Росія не має права ветувати процес вступу України до НАТО.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що офіційний Київ не цікавить думку Росії щодо вступу України до НАТО.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua