• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

У МЗС розповіли про два плани евакуації українців із Афганістану

У Міністерстві закордонних справ України заявили про два плани евакуації громадян із Афганістану

Реклама на dsnews.ua

Про це Укрінформу повідомив речник МЗС Олег Ніколенко, передає "ДС".

Він нагадав, що загалом понад 150 українців, членів їхніх родин та інших іноземців повідомили про бажання бути евакуйованими із Афганістану.

«МЗС разом із причетними відомствами працює над створенням умов для їхньої безпечної евакуації. Відпрацьовуємо два плани: вивезення громадян на літаку, який уже знаходиться в аеропорту Кабула, та евакуація літаком Міністерства оборони України, який відлетів сьогодні з Києва», — зазначив Ніколенко.

Він додав, що українські дипломати наразі безпосередньо вирішують три завдання.

Перше — безпечний коридор для доступу в аеропорт, адже ситуація там залишається частково неконтрольованою, частина аеропорту закрита, інша частина контролюється іноземними військами, на під’їздах до аеропорту розміщується низка блокпостів.

Друге — безпечна посадка людей на літак та його технічна підготовка.

«Усі ми бачили кадри в новинах, який натовп зібрався в аеропорту Кабула, як люди намагаються зачепитися хоч за якусь можливість потрапити в літаки. Відбулася також дисфункція обслуговуючих компаній, насамперед для заправки пального», — констатував речник МЗС.

Третє — отримання дозволу на зліт та безпечний вихід літака з території Афганістану.

«Евакуація розпочнеться, щойно будуть вирішені ці питання. Ми сподіваємося, що це відбудеться вже найближчим часом», — сказав Ніколенко.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua