• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

У нас немає імперського мислення: "хороший рускій Навальний лицемірно висловився напередодні річниці вторгнення в Україну

Російський політик-опозиціонер Олексій Навальний опублікував "15 пунктів громадянина Росії, який бажає блага своїй країні"

Олексій Навальний
Олексій Навальний / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

"Пункти" від Навального, який зараз перебуває у тюремному ув'язненні, з'явилися на його сторінках у соцмережах, передає "ДС".

Так, у пості у Facebook, який приурочено до перших роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну, опозиціонер справедливо звинувачує у розв'язанні агресивної війни главу Кремля Володимира Путіна.

Навальний пише, що росіяни нібито не є його спільниками.

"Він (Путін — "ДС") відчайдушно намагається надати цій війні статусу "народної", прагнучи зробити своїми спільниками всіх громадян Росії, проте його спроби зазнають краху. Добровольців для цієї війни майже немає, тому путінська армія спирається на ув'язнених і примусово мобілізованих", — вказує Олексій Навальний, не згадавши про те, що росіяни масово підтримували війну проти України доти, доки вона була "в телевізорі".

Навальний також запевняє, що причини розв'язаної Путіним війни – "політичні та економічні проблеми всередині самої Росії".

Опозиціонер констатує, що російська армія скоїла на території України військові злочини.

"Росія зазнає військової поразки. Саме усвідомлення цього змінило риторику влади від "Київ за три дні" до істеричних погроз застосувати ядерну зброю у разі програшу. Безглуздо загублено життя десятків тисяч російських солдатів. Остаточну військову поразку можна відстрочити ціною життя ще сотень тисяч мобілізованих, але загалом вона неминуча. Комбінація "агресивна війна + корупція + бездарність генералів + слабка економіка + героїзм і висока мотивація тих, хто обороняється" результатом видає лише поразку", — написав опальний російський політик.

За словами Навального, "брехливі та лицемірні заклики Кремля до переговорів та припинення вогню — ніщо інше, як реалістична оцінка перспектив воєнних дій".

Потім він констатував, що тимчасово окупований РФ Крим, а також Донбас, Запоріжжя та Херсонщина – це територія України. Саме в таких кордонах нашу країну визнали у всьому світі станом на 1991 рік.

"Які кордони в України? Такі ж, як і в Росії, — міжнародно-визнані, визначені 1991 року. Ми, Росія, їх теж тоді визнали. Ці кордони Росія має визнавати і зараз. Тут нема чого обговорювати. Майже всі кордони у світі випадкові і викликають чиєсь незадоволення", — пише опозиціонер.

Він додав, що воювати за їхню зміну в XXI столітті не можна — "інакше світ порине в хаос".

Примітно, що ще 2014 року Навальний порівнював уже захоплений Росією Крим із бутербродом — нібито його не можна "передавати туди-сюди".

Опозиціонер також вимагає "дати Україні спокій і дати їй можливість розвиватися так, як бажає її народ".

Також, за його словами, росіянам потрібно припинити агресію, завершити війну та вивести усі російські війська з території України.

"Продовжувати війну — це якраз істерика безсилля, а припинити її — сильний хід", — зазначив Олексій Навальний.

Також він вимагає, щоб після закінчення війни Захід скасував санкції проти Росії.

"Спільно з Україною, США, Євросоюзом та Британією шукати прийнятні шляхи компенсації збитків, завданих Україні. Наприклад (після зміни влади в Росії та закінчення війни), скасувавши обмеження щодо наших нафти та газу, але зі спрямуванням частини доходу від експорту вуглеводнів на компенсації ", — пише російський політик.

Крім того, Навальний вимагає розслідувати військові воєнні злочини. У цьому абзаці, що характерно, немає слова "російські".

Він також називає російську агресію в Україні "путінською". Російський "ліберал" у цьому контексті каже, що її припинення — "на користь РФ".

Ще один цікавий пункт — твердження Навального про те, що росіяни нібито не мають імперської свідомості.

"Це нісенітниця. Наприклад, у війні проти України бере участь Білорусь. У білорусів теж імперська свідомість? Ні, у них теж диктатор при владі. У Росії, як і в будь-якій країні з історичними передумовами до цього, завжди будуть люди з імперськими поглядами, але це далеко не більшість. Тут немає причин плакати і голосити", — пише російський політик.

За його словами, "таких людей треба перемагати на виборах, як перемагають правих та лівих радикалів у розвинених країнах".

Однак він не згадує, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко через рік після початку російського вторгнення так і не відправив в Україну власну армію. Солдати білоруської армії не вторглися на територію України, навіть незважаючи на те, що Мінськ та Москва створили спільне угруповання військ.

У повномасштабній війні РФ проти України Лукашенко є сателітом Кремля і надає Росії територію своєї країни як плацдарм для нападу. Також Білорусь надає офіційній Москві різні форми допомоги: від лікування російських солдатів у республіці до інформаційної підтримки "спецоперації".

Крім того, білоруси ніколи не вели завойовницьких воєн та не захоплювали нових територій, про що Навальному нагадують і в коментарях до поста.

Навальний також додав, що Росії не потрібні нові території.

"Росія — величезна країна з населенням, що скорочується, і провінцією, що вимирає. Імперськість і потяг до захоплення територій — найшкідливіший і згубний шлях. Російська влада знову своїми руками знищує наше майбутнє заради того, щоб країна виглядала більше на карті. Але Росія і так велика. Наша завдання — зберігати народ і розвивати те, чого в нас надміру", — пише він, не згадуючи про те, що Володимир Путін фактично перебуває при владі вже 23 роки з повної згоди самих росіян.

Навальний констатує, що після війни у росіян буде "клубок складних і, на перший погляд, проблем, що майже не вирішуються".

"Важливо визначити для себе, що ми дійсно хочемо їх вирішити, після чого почати робити це чесно і відкрито. Ключ до успіху — у розумінні того, що для Росії та її народу буде не просто добре, але ще й дуже вигідно припинити війну як якнайшвидше: тільки так можна почати рух до зняття санкцій, повернення тих, хто виїхав, відновлення довіри бізнесу, економічного зростання", — пише він.

Навальний, крім того, повторив, що Україні необхідно компенсувати збитки. У той же час він впевнений, що Росія зможе розвиватися економічно і відновить відносини з цивілізованим світом.

Він також сподівається на демонтаж режиму Путіна разом із політичними змінами в РФ і те, що країна стане на європейський шлях.

Водночас Навального критикують за те, що цей "ліберал закінчився на українському питанні".

Користувачі Facebook вказують, що Навапний "перевзувся" у питанні про належність Криму, згадуючи його "бутербродні" аналогії

Цьому, пишуть у Мережі, сприяла і російська в'язниця.

Неприйняття у коментарях викликає і сама ідея зняття санкцій із РФ.

Білоруси в коментарях до англомовної версії посту Навального зазначають, що у них, на відміну від росіян, імперського мислення немає. Водночас, улітку 2020 року відбувалися масові мітинги проти місцевого диктатора Олександра Лукашенка, який залишився при владі лише завдяки підтримці Росії. Наразі ж територію Білорусі використовують як плацдарм для нападу на Україну, але білоруська армія у війні не бере участі.

У коментарях також сподіваються, що приходу до влади Навального в Росії не буде.

Водночас знаходяться й ті, хто підтримує Навального.

Нагадаємо, 2014 року інший російський "ліберал" — журналіст і блогер Юрій Дудь — оцінював захоплення Криму крізь призму професійної кар'єри великого валлійського футболіста Райана Гіггза. Дудь тоді писав: "Класна кар'єра вийшла у Райана Гіггза: починалася (у 1990 році — "ДС") — коли Крим ще наш, закінчувалася (у 2014 році — "ДС") — коли Крим уже наш".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua