• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У парламенті Грузії заявляють, що Саакашвілі в країну так і не прилетів

Спікер парламенту Грузії Каха Кучава заперечує інформацію про прибуття в країну її третього президента Михайла Саакашвілі

Михайло Саакашвілі
Михайло Саакашвілі
Реклама на dsnews.ua

Про це Кучава заявив на брифінгу, передає "ДС" з посиланням на Руставі 2.

"Ми не можемо серйозно коментувати легковажні дії людини. Факт в тому, що він не в Грузії, це фейкове відео і емоції, щоб підігріти суспільство. Хочу звернутися до всіх, перш за все, до вас, ви не повинні були поширювати неправдиву інформацію", — сказав він журналістам.

Голова парламентського комітету з прав людини і громадянської інтеграції Міхеїл Сарджвеладзе заявив, що, за офіційними джерелами, Саакашвілі не перетинав кордон Грузії.

"Я не думаю, що на основі цих поширених відеороликів ми можемо припустити, що він тут. Міністерство внутрішніх справ зробило заяву, що він не потрапляв до Грузії ні через один з контрольно-пропускних пунктів, тому це офіційна інформація, і ми безумовно можемо їй довіряти", — сказав він.

Нагадаємо, колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі написав в соцмережах, що прибув в країну. Він також опублікував два відеозвернення в яких заявив, що знаходиться на вулицях Батумі. Однак зйомка ведеться в темний час доби і визначити по відео, чи дійсно це Батумі, неможливо.

Як відомо, в кінці жовтня 2013 року, не чекаючи на закінчення президентського терміну, Саакашвілі полетів за кордон.

У 2018 році Саакашвілі був визнаний винним судом за двома різними справми. Зокрема, він був засуджений до трьох років позбавлення волі за помилування колишніх співробітників МВС, засуджених у справі Сандро Гиргвліані. Крім того Михайло Саакашвілі був засуджений до 6 років позбавлення волі у справі побиття колишнього депутата Парламенту Валерія Гелашвілі.

Саакашвілі також були пред'явлені звинувачення у справі про розтрату бюджетних коштів і розгоні акції протесту в листопаді 2007 року, і вторгненні на телеканал "Імеді". Експрезидент заперечує всі висунуті проти нього звинувачення і вважає їх політично мотивованими.

Як повідомляла "ДС", в кінці вересня Саакашвілі заявив, що має намір прилетіти до Грузії, де будуть проходити місцеві вибори. Однак прем'єр-міністр Іраклій Гарібашвілі нагадав, що Саакашвілі засуджений і буде заарештований після прильоту.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua