• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Пентагоні підтвердили збільшення кількості військ РФ на українському кордоні

Представник Міністерства оборони США Джон Кірбі підтвердив збільшення кількості російських військ на кордоні з Україною та відзначив їхній комбінований характер

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міноборони США, передає "ДС".

"Що стосується цифр, я не став би тут оцінювати з трибуни, що саме ми бачимо. Але я можу вам сказати, що ми продовжуємо спостерігати рух. Ми продовжуємо спостерігати поповнення їхніх сил… Ви знаєте, це одиниці комбінованого характеру. Я маю на увазі, що це підрозділи різних родів військ, які продовжують збиратися на кордоні з Україною чи поряд із нею", — цитується у повідомленні Кірбі.

Також він звернувся із закликом до керівництва РФ бути більш прозорими у своїх діях та планах російських збройних сил.

Представник Пентагону зазначив, що будь-які кроки Росії, спрямовані на ескалацію, викликатимуть серйозне занепокоєння з боку США, а також союзників та партнерів.

Також Кірбі прокоментував заяви глави Міноборони Білорусі Віктора Хреніна про те, що Білорусь спільно з Росією збирається провести військові навчання щодо прикриття південних кордонів.

"Країни мають право проводити будь-які навчання зі своїми партнерами — і Білорусь може заявляти про будь-які плани співпраці з РФ. Але ми наголошуємо, що не хочемо бачити надмірно агресивні або дестабілізуючі дії і так у дуже напруженій ситуації", — зазначив представник Пентагону.

Як писала "ДС", на початку листопада американські ЗМІ повідомили, що російські війська знову починають накопичуватися біля кордонів України, що викликає стривоженість чиновників у США та Європі.

21 листопада керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала понад 92 тисячі військових біля кордонів з Україною і готується атакувати Україну до кінця січня-початку лютого 2022 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua