• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

У прокуратурі взялися керівників донецької катівні "Ізоляція"

Донецька обласна прокуратура заочно повідомила про підозру організаторам і керівникам підпільної в'язниці "Ізоляція" в окупованому Донецьку, де до проукраїнських в'язнів регулярно застосовуються тортури

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Офісу генпрокурора, передає "ДС".

"Викрито та заочно повідомлено про підозру двом представникам НЗФ РФ – керівникам та організаторам підпільної в’язниці «Ізоляція». Їм інкримінують участь у не передбачених законом воєнізованих формуваннях, торгівлю людьми, створення злочинної організації та порушення законів і звичаїв війни, а саме жорстоке поводження з цивільним населенням (ч. 1 ст. 260, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 149, ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України)", — йдеться в повідомленні.

За даними слідства, з 2014 року житель смт Зуївка Донецької області, який раніше служив у французькому Іноземному Легіоні і брав участь в бойових діях в Сирії, очолив так званий "центр спецоперацій міністерства державної безпеки ДНР". Разом зі своїм заступником — колишнім підприємцем — за вказівкою російських кураторів вони організували на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів у Донецьку підпільну вʼязницю, де скоювалися тяжкі та особливо тяжкі злочини.

Підозрювані активно беруть участь в незаконному позбавленні волі полонених військовослужбовців ЗСУ та цивільних осіб, які підтримують активну проукраїнську позицію. Разом з підлеглими учасниками російських незаконних формувань вони застосовують до затриманих тортури, жорстоко знущаються над ними, катують електричним струмом, позбавляють їжі і води та утримують в нелюдських умовах.

Такі дії є порушенням вимог міжнародного права, в тому числі і Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Загалом в даний час заочно повідомлено про підозру в порушенні законів і звичаїв війни на території "Ізоляції" 15 особам. Встановлено близько 170 постраждалих.

Як повідомляла "ДС", раніше колишній вʼязень бойовиків "ДНР", а зараз експерт по окупованій частині Донбасу Українського інституту майбутнього Станіслав Асєєв повідомив, що розслідування по донецькому концтабору "Ізоляція" в прокуратурі і МВС повністю заблоковано.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua