• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

У Путіна назвали "безпеку росіян на Донбасі" його "особистим пріоритетом"

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що особистим пріоритетом його шефа є "безпека росіян" на окупованому Донбасі

Дмитро Пєсков
Дмитро Пєсков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Пєсков розповів Коммерсанту у відповідь на питання, які дії з боку України Кремль буде вважати провокаційними, передає "ДС".

За словами спікера Путіна, "Кремль поки що не бачить намірів України відійти від войовничої тематики і взяти під контроль підрозділи своїх військ на лінії зіткнення в Донбасі".

"Поки ми не бачимо наміри української сторони якось заспокоїтися, відійти від войовничої тематики, прикриваючись якоюсь ефемерною загрозою, взяти під контроль все-таки свої підрозділи збройних сил, які стоять безпосередньо поруч з лінією розмежування і які найчастіше є причиною провокацій ", — розповів Пєсков.

За його словами, головне в цій ситуації, щоб ніщо знову «не спровокувало військові бойові дії українських збройних сил по відношенню до власного народу".

Пєскова також запитали, як у випадку ескалації Росія буде "захищати" жителів ОРДЛО, які раніше отримали паспорти Росії.

"Я не буду зараз відповідати на це питання. Однозначно безпека російських громадян, їхні долі є безумовним пріоритетом російської держави і президента Путіна особисто", — сказав він.

Прессекретар Путіна заявив, що говорити про можливі дії зараз недоречно, тому що будь-які висловлювання потім "можуть використовуватися для створення неправильної картини, вони можуть тільки сприяти збільшенню цієї напруженості".

Нагадаємо, у вівторок, 6 квітня, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив Україну в нарощуванні військової інфраструктури і перекиданні військ до лінії зіткнення на Донбасі і заявив, що час привести нашу країну "в себе".

Як повідомляла "ДС", на тлі стягування російських військ до українського кордону в РФ почалася контрольна перевірка боєготовності армії. Навчання проводяться на території всіх військових округів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua