• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У Раді рекомендували прийняти закон Зеленського про корінні народи

Комітет Верховної Ради з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій рекомендував прийняти законопроєкт президента Володимира Зеленського № 5506 про корінні народи

Верховна Рада
Верховна Рада / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби парламенту, передає "ДС".

"Народні депутати ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України включити проект Закону № 5506, поданий Президентом України, до порядку денного п’ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання та за наслідками розгляду у першому читанні прийняти його за основу та в цілому як Закон з урахуванням пропозицій Комітету", — сказано в повідомленні.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроєкту, "метою проекту є визначення правового статусу корінних народів України та встановлення правових гарантій на повне володіння всіма правами людини і основоположними свободами осіб, що належать до корінних народів України, що встановлені нормами міжнародного права, а також передбачені в Конституції та законах України".

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект № 5506, згідно з яким корінними народами України на території Криму є кримські татари, караїми, кримчаки.

Держдума Росії назвала "образою історичної памʼяті" цей законопроект, який виключає росіян з переліку корінних народів України, і заявила про "наслідки для існування України як держави". Президент РФ Володимир Путін порівняв з "практикою нацистської Німеччини" цей законопроєкт.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua