• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Шмигаля визначилися з фінансуванням запуску українського супутника

Фінансування запуску космічного супутника "Січ-2-1" буде здійснюватися за рахунок державного бюджету та коштів проєкту "Циклон-4"

Супутник (ілюстрація)
Супутник (ілюстрація)
Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів прийняв постанову "Деякі питання створення космічної системи" Січ-2-1 "" під час засідання уряду 7 квітня, передає "ДС".

Згідно з документом, на завершення "Січ-2-1" підуть кошти залишку кредитних ресурсів, залучених під державні гарантії для реалізації проекту створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4".

Згідно з документом, "поточний завершальний стан робіт як у космічному, так і наземному сегментах космічної системи підтверджується затвердженим ДКА Генеральним графіком створення космічної системи "Січ-2-1" з встановленим терміном запуску космічного апарата "Січ-2-1" — грудень 2021 року".

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, роботи зі створення "Січ-2-1" були розпочаті в 2013 році в рамках виконання заходів Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2013-2017 роки. Водночас у 2015 році ДП КБ "Південне" зобовʼязалось виготовити космічний апарат "Січ-2-1" за рахунок власних коштів у 98 млн грн.

Як зазначив під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль, "цього року Україна планує запустити свій власний супутник дистанційного зондування землі "Січ-2-1".

За його словами, постановою врегульовуються юридичні та фінансові питання, які дозволять реалізувати проект. Зокрема, фінансування буде здійснюватися і з кошти державного бюджету. використання ракети-носія "Циклон-4" на пусковому центрі Алкантара.

Нагадаємо, раніше Україна домовилася з американською компанією SpaceX про запуск на орбіту українського супутника "Січ 2-1".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua