• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У "Слузі народу" анонсують низку нових законів про олігархів

Окрім вже поданого до Ради президентського законопроєкту про деолігархізацію, партія "Слуга Народу" планує ухвалити ще низку документів стосовно українських олігархів

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила народна депутатка від "Слуги Народу", заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформполітики Євгенія Кравчук, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу політсили.

Кравчук наголосила, що в Україні наразі недостатнє законодавче поле, яке регулює діяльність олігархів і тому необхідно ухвалити законопроєкт про деолігархізацію.

Окрім вказаного документу буде ще запропоновано щонайменше 7 додаткових законопроєктів.

"Це антимонопольне законодавство, зміни до закону про політичні партії, вочевидь, буде великий пакет законів. Є рішення, що готуються у процесі", — сказала Кравчук.

Нагадаємо, на сайті Ради зʼявився текст проєкту закону президента Володимира Зеленського про олігархів. Зокрема, такий статус набуватимуть особи, які відповідатимуть чотирьом критеріям: участь у політичному житті, вплив на ЗМІ, є кінцевим бенефіціарним власником монополії, підтверджена вартість активів особи перевищує один мільйон прожиткових мінімумів (це 2 млрд 270 млн).

У пʼятницю, 4 червня, президент України Володимир Зеленський заявив, що має намір винести питання про статус олігархів в Україні на всеукраїнський референдум.

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що закон про олігархів хочуть запровадити на тимчасовий період, а далі ухвалити "цивілізовані механізми", які дозволять запобігати впливу олігархів на суспільне життя.

За його словами, бізнесмен Ігор Коломойський і лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко відповідають критеріям реєстру олігархів, передбаченого президентським законопроєктом про деолігархізацію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua