• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

У "Слузі народу" прокоментували "справу Одарченка" та нагадали про презумпцію невинуватості

Нардеп від фракції "Слуга народу" Олександр Качура прокоментував підозри, висунуті НАБУ, його колезі по партії, депутату, Андрію Одарченку. Качура нагадав про презумпцію невинуватості і про те, що вважати будь-кого винним у будь-якому правопорушенні можна лише після відповідного вироку суду

Олександр Качура
Олександр Качура / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

 Про це Качура зазначив у коментарі для "Радіо Свобода", передає "ДС".

За словами Качури новина про підозру НАБУ Одарченку у нібито скоєнні корупційного злочину шокувала та здивувала його однопартійців, оскільки Одарченко "ніколи не потрапляв у якісь скандали".

Коментуючи фрагменти розмов, які опублікували в залі суду, щодо намірів Одарченка залучити до своїх оборудок інших нардепів від "СН", Качура нагадав про презумпцію невинуватості.

"По-перше, я займався адвокатською діяльністю до обрання народним депутатом. І якраз і спілкувався багато і з європейськими колегами, навчався там, і проходив стажування у США. Мені от там дуже подобалося, я нікого не захищаю, там є принцип презумпції невинуватості. Ми не можемо ніколи казати, що він винен до того, поки не буде вироку суду. (..) Поки що поверхово ми можемо давати оцінку суто з політичної точки зору. І ви правильно про це підмітили. Ми не можемо нічого говорити про юридичну сторону. У нас багато є псевдоекспертів, які вже кажуть: вже все, я знаю, що буде, тут такі порушення процесуальні, стільки відповідальності… Це дуже некомпетентно, з точки зору тих хто це коментує", — зазначив Качура.

Нагадаємо, НАБУ висунуло підозру Одарченку у нібито спробі підкупу Мустафи Наєма, аби той сприяв виділенню коштів на відбудову Державного біотехнологічного університету. За версією слідства, Одарченко сплатив Наєму близько 10 тис. доларів у криптовалюті.

Сам Андрій Одарченко причетність до інкримінованого НАБУ йому злочину відкидає. В суді він наголосив, що під час обшуків у нього нічого не знайшли, а вилучений криптогаманець — не містить транзакцій Наєму.

Захист народного депутата під час суду з обрання йому міри запобіжного заходу заявив про необґрунтованість підозри, про ознаки фальсифікації відео-матеріалів слідства, а також про те, що стеження за Одарченком детективи вели поза межами кримінального провадження, а саме — до моменту його реєстрації.

22 листопада ВАКС обрав Одарченку міру запобіжного заходу у вигляді арешту з заставою у 15 млн грн.

    Реклама на dsnews.ua