• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У ЄС заявили про готовність розглянути ідеї України щодо деокупації Криму

Європейський Союз готовий розглянути ідеї України для відновлення її територіальної цілісності

Жозеп Боррель
Жозеп Боррель
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві до сьомої річниці окупації Криму Росією глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля від імені усіх країн-членів Євросоюзу, опублікованої 25 лютого у Брюсселі, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Згідно із текстом документа, Євросоюз через 7 років після насильницької та незаконної анексії Криму та Севастополя Росією непохитно відстоює суверенітет та територіальну цілісність України в межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою. 

"Європейський Союз знову повторює, що не визнає і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права", — йдеться у заяві.

Боррель зазначив, що анексія Криму залишається прямим викликом міжнародній безпеці та заявив про готовність ЄС розглянути ідеї України щодо деокупації півострова.

"ЄС вітає дипломатичні зусилля, спрямовані на відновлення суверенітету та територіальної цілісності України в межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою, і розгляне конкретні ідеї України в цьому напрямку у відповідності до запровадженої політики невизнання", — додав він.

Нагадаємо, перший саміт Кримської платформи з деокупації Криму за участю лідерів іноземних держав відбудеться 23 серпня.

Як писала "ДС", за словами президента Володимира Зеленського, метою "Кримської платформи" є повернення в міжнародний порядок денний питання окупованого Росією Криму.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua