• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

У Загребі висадили Алею Кримської платформи

На Українській вулиці у столиці Хорватії Загребі за підтримки голови Міжнародного штабу допомоги українцям Ганни Крисюк висадили Алею Кримської платформи 

Алея Кримської платформи
У Загребі висадили Алею Кримської платформи
Реклама на dsnews.ua

Про створення алеї повідомила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

"Алея Кримської платформи — тепер на Українській вулиці у Загребі. І це кримські сосни", — написала вона у Facebook.

30 саджанців кримських сосен дипломатка висадила разом з послом України Василем Кириличем та державним секретарем міністерства закордонних та європейських справ Хорватії Андреєю Метелко-Згомбіч. Дерева стануть живим символом на честь першого парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи.

"Сподіваюся, що, гуляючи алеєю Кримської платформи, хорвати згадуватимуть про наш півострів та історичну подію, що відбулась в столиці. А колись в підручниках з історії про це ще будуть писати", — зазначила Джапарова.

Вона нагадала, що Хорватія та Україна мають багато спільного.

"Ця країна також має свіжі шрами, залишені війною. Саме тому Хорватія та її народ добре розуміють крізь які випробування проходимо ми сьогодні", — каже перша заступниця міністра.

Вона зазначила, що у 1991 році Україна була першою державою ООН, яка визнала незалежність Хорватії. Водночас у грудні 2021 року саме офіційний Загреб одним з перших підписав декларацію про визнання європейської перспективи України.

"Тож наша дружба дуже взаємна та міцна. Висаджена Алея — символ міцних відносини України та Хорватії та наших спільних зусиль щодо деокупації Криму. Нашим державам є чому повчитися одна в одної. Впевнена, що вже невдовзі нам стане дуже корисним хорватський досвід реінтеграції територій", — переконана Еміне Джапарова.

Алею Кримської платформи висадили за підтримки голови Міжнародного штабу допомоги українцям Ганни Крисюк.

    Реклама на dsnews.ua