• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У Зеленського хочуть переписати "цифрову" частину Угоди про асоціацію

Низку положень Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, що стосуються цифровізації, необхідно переглянути через досягнення нашої країни в цій сфері

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква під час виступу на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Цифровізація", передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

За його словами, з 2014 року положення Угоди, що стосуються цифровізації, багато в чому застаріли.

"Відтоді, а особливо за два останні роки, Україна настільки стрибнула вперед у сфері цифрового ринку, що нам треба цю Угоду переглядати в частині «цифри». Тому я звертаюся до наших європейських колег – переглянути додаток XVII до цієї Угоди, зафіксувати його в актуальному контексті", — зазначив Жовква.

Він зазначив, що сьогодні Україна випереджає деякі країни Євросоюзу в сфері діджіталізаціі.

Заступник голови ОП підкреслив, що Євросоюз позитивно оцінив рух України до Єдиного цифрового ринку. План інтеграції передбачає, зокрема, запровадження Європейського кодексу електронних комунікацій і посилення кібербезпеки.

"На Саміті, який відбудеться цього року, я думаю, ми будемо фіксувати на папері певні досягнення та визначати нові амбітні кроки… Кібербезпека – це спільний виклик і для України, і для держав – членів ЄС, і для всього світу. І Україна має позитивний досвід співпраці з ЄС у питанні кіберзахисту, зокрема під час виборів у 2019 році", — сказав Жовква.

Заступник голови ОП підкреслив, що Україна може поділитися з Євросоюзом своїм досвідом цифровізації державних послуг.

Він нагадав, що минулого тижня за участю президента Володимира Зеленського представлений КІБЕРЦЕНТР UA30, який має стати регулярним майданчиком для обміну досвідом між Україною та Євросоюзом у питанні кібербезпеки.

Також, за його словами, важливими аспектами інтеграції України в цифровий ринок ЄС є захист персональних даних, електронні довірчі послуги і скасування роумінгу з країнами ЄС. Крім того, Україна і Євросоюз працюють над взаємним визнанням "цифрових зелених сертифікатів".

Як повідомляла "ДС", раніше президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні з запуском мобільного застосунку для отримання державних послуг "Дія" сталася "цифрова революція".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua