• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

У Зеленського дали підказку українцям щодо відповіді на його перше "опитувальне" питання

Реклама на dsnews.ua

Питання загальнонаціонального опитування від президента України Володимира Зеленського "Чи потрібно ввести довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих масштабах?" було поставлено громадянам для того, щоб не залишити корупціонерам жодних шансів

Про це йдеться в коментарі Офісу президента України, передає "ДС".

"Під час ініційованого главою держави загальнонаціонального опитування 25 жовтня 2020 року перше питання буде стосуватися саме цієї проблеми — корупція і як її викорінити. Нехай свою відповідь, з якою політичне середовище вже не зможе сперечатися, дадуть всі українці, які щиро зацікавлені в тому, щоб позбутися цього ганебного явища. Щоб навіть ті корупціонери, які "врятувалися" від покарання за пʼять років попередньої влади, побачили: шансів у них вже ніколи не буде, а ризики зростають багаторазово. Сьогоднішня держава не може дозволити собі навіть мінімально терпіти корупцію", — повідомляють в Офісі.

В ОП підкреслили, що прийняття всіх необхідних рішень для ефективної роботи антикорупційної інфраструктури не дозволило відзначити той факт, що "корупціонери нарешті сядуть за ґрати надовго".

"Змінити це може лише справжня воля народу. Кожен раз, коли президент пропонує політичному середовищу посилити реакцію держави на корупцію, у відповідь отримуємо численні варіанти спекулятивного "ні". Тому тепер запитаємо безпосередньо у народу України", — наголошується в повідомленні.

"Усвідомлюємо, що таке опитування, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків, однак дасть можливість кожному громадянину висловитися так, щоб політики це дійсно почули. Потреба в цій формі безпосередньої демократії обумовлена ​​тим, що зміст політики в державі має визначати народ. Держава ставить прямі запитання суспільству і отримує прямі відповіді без посередників. Віримо, що поступово саме такі формати змінять нашу політику і зроблять її більш сучасною", — підкреслюють у ОПУ.

Як писала "ДС", 13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення опитування 25 жовтня — в день голосування на місцевих виборах. В рамках опитування українцям поставлять пʼять питань, однак їх зміст поки невідомо. Також в своєму відеозверненні глава держави заявив, що парламент працює над реалізацією впровадження в Україні механізмів народовладдя.

У парламентській фракції "Європейська солідарність" вже висловили обурення з приводу "геніального пропозиції" Зеленського, а в ЦВК заявили, що не поінформовані про ініціативу президента. Представники фракцій "Голос" і "Батьківщина" також розкритикували ініціативу глави держави.

Перший віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в той же час заявив, що всеукраїнське опитування на місцевих виборах є пробником референдуму.

Нардепка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук заявила, що на опитування грошей з держбюджету брати не будуть.

ЦВК заявила, що не провадить жодних дій по проведенню "опитування Зеленського".

    Реклама на dsnews.ua