• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Зеленського по-філософськи обгрунтували українцям необхідність податкової амністії

Головний мотиватор податкової амністії для українського суспільства — необхідність початку життя "з чистого аркуша"

Олег Устенко
Олег Устенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це радник президента України з питань економіки Олег Устенко сказав в інтерв'ю РБК-Україна, передає "ДС".

"Основний мотиватор швидше неекономічного характеру. Це те, про що говорив президент: ми починаємо життя з чистого аркуша, задекларували, у кого що є, і далі рухаємося. Тут більше мова йде про повернення довіри", — сказав Устенко.

За його словами, ще один важливий момент — завести гроші в економіку.

"Якщо вони десь заховані, вони можуть працювати, а можуть і не працювати. Думаю, частіше — ні, особливо якщо мова йде про населення, яке отримувало доходи в конверті і не платило податки", — додав він.

Крім того, він зазначив мотив міжнародного контролю.

"І хоча це було давно, подібна увага і контроль буде наростати. Україна приєдналася до великої кількості міжнародного регулювання, яке стосується саме цієї сфери. Обмін інформацією вже активізувався і його буде ще більше", — розповів Устенко.

"І на останнє місце я б поставив мотив зі збору коштів до держбюджету. Це далеко не ключове в цій історії. Розраховувати на якісь чіткі суми не можна, давати оцінки скільки — це буде досить складно", — додав радник Зеленського.

Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №5153, який визначає проведення податкової амністії.

Як повідомляла "ДС", після запланованої податкової амністії українська влада має намір перевіряти джерела коштів, витрачених на дорогі покупки.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua