• USD 39.6
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

У Зеленського повідомили, чому він не поспішає підписувати закон про покарання за брехню в деклараціях

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський не підписує і не ветує ухвалений Верховною Радою 4 грудня закон про повернення покарання чиновників за недостовірне декларування, оскільки даний документ розглядають як "перші кроки на шляху до відновлення повноцінної відповідальності за брехню при декларуванні"

Про це прессекретарка президента Юлія Мендель розповіла в коментарі Українській правді, передає "ДС".

"Верховна Рада прийняла відповідні закони, почавши роботу по відновленню системи після скандального антиконституційного рішення Конституційного Суду по знесенню контролю за декларуванням і відповідальності за порушення. Розглядаємо прийняті парламентом рішення виключно як перші кроки на шляху до відновлення повноцінної відповідальності за брехню при декларуванні", — розповіла вона.

Мендель додала, що, за оцінкою Венеціанської комісії, серед видів відповідальності за порушення при декларуванні може бути за певних умов також і позбавлення волі.

"Такою же є і позиція президента", — уточнила прессекретарка.

Згідно зі статтею 94 Конституції президент "протягом п'ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду".

Без підпису президента закон не може бути опублікованими, а відповідно не вступає в силу.

Як писала "ДС", Верховна Рада 4 грудня прийняла законопроєкт №4460-д, яким відновила відповідальність посадових осіб за недостовірне декларування. Глава Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон 7 грудня.

    Реклама на dsnews.ua