• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

У Зеленського розповіли, як Смолій звільнився з Нацбанку

Реклама на dsnews.ua
Рішення Якова Смолія подати у відставку з посади глави Національного банку було емоційним

Про це заявив радник президента Володимира Зеленського Олег Устенко в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"В останній раз я бачив голову Нацбанку в Офісі президента кілька днів тому на раді реформ, і більше того, я б сказав, що не бачив ніякої напруженості у відносинах", - зазначив радник президента.

Він висловив здивування таким поведінки глави Нацбанку.

"Для мене, як і для дуже багатьох, таку заяву, кидання карт на стіл, ляскання дверима від голови монетарної влади країни видалося щонайменше дивним. Тим більше, що голова НБУ розуміє всі наслідки після подібної заяви, яку вкидають у публічну площину. Вважаю, що це було емоційно, а чому це було зроблено - навіть не готовий прокоментувати", - заявив Устенко.

Нагадаємо, 1 липня глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням. Він також заявив про "систематичне політичний тиск на НБУ".

В правлінні НБУ підтримали Смолія, заявивши неприпустимості політичного тиску.

У свою чергу в Офісі президента спростували звинувачення в тиску на керівництво держрегулятора.

Міністерство фінансів 2 липня відмовилося від розміщення єврооблігацій з погашенням в 2033 році. Рішення прийнято на тлі заяви про відставку глави Нацбанку Якова Смолія.

Міжнародний валютний фонд відзначив досягнення НБУ під керівництвом Якова Смолія і чекає, що його наступник зможе забезпечити незалежність регулятора.

В Європейському Союзі висловили стурбованість у зв'язку з відставкою Якова Смолія з посади голови Національного банку з-за політичного тиску.

За даними ЗМІ, на засіданні Національної ради реформ у Смолія стався конфлікт із Зеленським.

    Реклама на dsnews.ua