• USD 27.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Зеленського з’ясовують, як в Авакова помилково віднесли до "злодіїв в законі" сотню осіб

В Офісі президента запевняють, що зараз встановлюються обставини внесення до санкційного списку більше ста осіб, яких помилково "зарахували" до криміналітету, в тому числі перевіряється, чи могли такі дії бути умисними

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк у коментарі DW, передає "ДС".

Секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу в п’ятницю визнав, що у рішенні Ради нацбезпеки, що стосувалося санкцій відносно кримінальних авторитетів та злодіїв у законі, раніше була допущена помилка відносно 108 осіб.

У відповідь на запит журналістів до Офісу президента щодо розслідування причин такої "помилки" та її наслідків, Подоляк закликав "відмовитися від спекулятивних оцінок" тих чи інших санкційних рішень. За його словами, при підготовці вказаних матеріалів порушення були допущені працівниками МВС, коли відомство очолював Арсен Аваков

За словами Подоляка, на даний момент у повному обсязі встановлюються конкретні обставини того, як допускалися порушення, і перевіряється, чи були вони умисними.

"Ця перевірка ще не завершилася", — сказав Подоляк.

В ОП пообіцяли, що згодом РНБО поінформує про результати перевірки.

Водночас депутатка Верховної Ради від фракції "Голос", членкиня парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Олександра Устінова, яка першоб повідомляла про помилку, переконана, що включення невинних людей до санкційного списку було "фальсифікацією документів на найвищому державному рівні". За її словами, "Аваков і Ко прибирали зі списків реальних ворів за гроші, а натомість вносили тих, кого там хотіли бачити".

Нагадаємо, 14 травня президент України Володимир Зеленський провів засідання РНБО, на якому було прийнято рішення про застосування санкцій до представників кримінальних угруповань. Застосовані обмежувальні заходи до 557 так званих "злодіїв у законі", 542 з яких — іноземці, 15 — громадяни України.

Вчора, 15 жовтня, секретар РНБО Олексій Данілов визнав, що у попередніх рішеннях РНБО щодо санкцій проти "злодіїв в законі" припущено помилки щодо 108 осіб, яких хибно внесли до списку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua