• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

У Зеленського заявили, що гарантії безпеки з боку США повинні бути не гіршими, ніж американський меморандум з Ізраїлем

Безпекова угода зі Сполученими Штатами Америки повинна працювати не гірше, ніж американський меморандум з Ізраїлем

Андрій Єрмак
Андрій Єрмак
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив очільник Офісу президента Андрій Єрмак, передає "ДС".

Сьогодні відбулась нарада щодо підготовки безпекової угоди зі США. На ній, окрім Єрмака, також були присутні члени делегації, які беруть участь у переговорах щодо напрацювання, а також підготовки дво- й багатосторонніх міжнародних домовленостей між Україною та іншими державами.

Як відзначив Єрмак, угода з США повинна бути взірцевою, враховувати реальні можливості Штатів й найкращі елементи вже підписаних раніше гарантій.

Під час наради було обговорено:

  • елементи майбутнього документа;
  • сильні сторони попередніх угод про гарантії безпеки;
  • алгоритм дій після схвалення Конгресом США військової допомоги Україні.

"Угода США з Україною має працювати не гірше, ніж американський меморандум з Ізраїлем, який підтвердив ефективність спільних дій союзників під час нещодавнього відбиття масованої атаки Ірану на Ізраїль", — додав Єрмак.

Зазначимо, у системі двосторонніх відносин США виступають для Ізраїля гарантом безпеки попри те, що країна не є членом НАТО. Співпрацю країн було оформлено в рамках так званого Меморандуму про взаєморозуміння від 1975 року. Угода передбачає американську воєнну допомогу, а також спільні військові навчання. Зі свого боку Ізраїль дозволив Штатам використовувати свої порти. Фактично, США виступають дипломатичним та воєнним прикриттям для країни.

Як повідомляла "ДС", радник Білого дому з питань комунікацій у сфері національної безпеки Джон Кірбі заявив, що США не втручатимуться у війну в Україні та не збиватимуть повітряні цілі, як вони це робили над Ізраїлем, оскільки це "різні конфлікти" та "різні картини загроз".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua