• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Зеленського заявили, що Рада не переголосовуватиме закон про олігархів

Верховна Рада України не буде переголосовувати закон про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)

Федір Веніславський
Федір Веніславський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це в коментарі РБК-Україна повідомив представник президента в КСУ, глава робочої групи щодо законопроєкту про олігархів Федір Веніславський, передає "ДС".

За його словами, протиріччя в законопроєкті вийшли через те, що в редакції до другого читання врахували три взаємовиключні поправки — під номерами 396, 398, 406. Вони стосуються того, хто має визначати орган, який визначатиме олігархів.

"Нам потрібно лише, застосувавши статтю 131 регламенту, переголосувати одну статтю закону, де опинилися суперечливі поправки, в тій редакції, яку запропонував комітет", — пояснив Веніславський.

Він підкреслив, що профільний комітет відхилив поправку 398 спікера Дмитра Разумкова про створення спеціальної комісії при НАЗК, яка має вести реєстр олігархів.

"Була допущена технічна помилка секретаріатом комітету. Комітет цю поправку відхилив. Але в результаті людського фактора співробітники секретаріату внесли її як враховану. Саме через це вийшли протиріччя", — додав Веніславський.

Він також уточнив, що голосування по спірній статті має призначити спікер Разумков. Тому дата буде залежати від того, коли він винесе це питання до зали.

Як писала "ДС", 23 вересня Верховна Рада ухвалила закон про олігархів: законопроєкт №5599 у другому читанні підтримали 279 народних депутатів.

Секретар РНБО Олексій Данилов назвав ухвалення закону про олігархів "точкою вибору між майбутнім і минулим". Президент Володимир Зеленський заявив, що цей документ є "ще одним кроком до знищення олігархічного впливу".

За словами нардепа Олексія Гончаренка, Зеленський, ініціювавши ухвалення антиолігархічного законопроекту, має на меті встановити контроль над засобами масової інформації.

Перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко не виключив, що до закону вже найближчим часом можуть внести зміни.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua