• USD 28.4
  • EUR 32.2
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У Зеленського заявили, що ВРП підтвердила у всіх суддів відповідність критеріям професійної етики

Вища рада правосуддя (ВРП), оцінюючи подання про призначення суддів президентом України Володимиром Зеленським, констатувала відповідність кандидатур вимогам доброчесності та професійної етики

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Офісу президента, передає "ДС".

"У всіх поданнях про призначення суддів, які надійшли на адресу президента України, Вища рада правосуддя своїм рішенням констатувала відсутність обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидатів на посаду судді критерію доброчесності чи професійної етики або інших обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв’язку з призначенням на посаду судді", — зазначається у повідомленні.

Такі висновки ВРП було зроблено за підсумками розгляду рішень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо відповідності кандидатів посаді судді за результатами кваліфікаційного оцінювання.

Водночас наголошується, що факт призначення на посаду судді не дає імунітету від притягнення до відповідальності, зокрема кримінальної, за скоєні правопорушення.

"Глава держави розраховує, що за активної участі небайдужої частини суспільства якнайшвидше відбудеться оновлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя, які стануть запорукою формування доброчесного та високопрофесійного суддівського корпусу", — зазначається у повідомленні.

В ОПУ нагадали, що за свою каденцію президент України Володимир Зеленський призначив на посади суддів понад 800 осіб.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав укази щодо призначення на вакантні посади 28 суддів, двоє з них у 2018 році приймали рішення, які обмежували права і свободи учасників Революції Гідності.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua