• USD 38.3
  • EUR 41.6
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

У Зеленського заявили, що законопроєкт про мобілізацію "в нинішньому вигляді" голосуватися не буде

Законопроєкт про мобілізацію буде виноситися на голосування Верховної Ради лише після обговорення та внесення змін

Михайло Подоляк
Михайло Подоляк
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону, передає "ДС".

"Чи буде він (законопроєкт, – "ДС") в такому вигляді? Ні. Безумовно, для того і вноситься певний законопроєкт – для обговорення. Після того, як буде все враховано, будуть внесені відповідні зміни, ми отримаємо більш-менш оптимальний законопроєкт, який враховує, що в нас довга, масштабна, інтенсивна війна, і РФ не буде десь там зупинятись, вона буде тиснути, доки не програє цю війну… Попри те, що традиційно для України спочатку багато хейту, багато хайпу, токсичності, скандалів, але поступово, побачите, цей законопроєкт буде обговорено і врегульовано так, щоб там були відповідні правильні нормативні позиції. Після цього, безумовно, парламент буде його голосувати в першому, другому читанні, і будемо мати новий закон про мобілізацію", — зазначив він.

Подоляк наголосив, що нинішня війна "потребує правильного юридичного оформлення і щодо мобілізаційних процесів".

"Тому що той закон, який сьогодні використовується, не відповідає нинішнім реаліям. І тому це дуже добре, що на рівні Генерального штабу, Міністерства оборони, Міністерства фінансів чи Кабміну в цілому, на рівні профільних комітетів Ради, на рівні експертного середовища відбувається дискусія. Це правильно", – сказав він.

Подоляк також підкреслив, що все суспільство має зрозуміти, що в Україні йде велика війна.

"Якщо Росія не програє цю війну, вона захоче встановити тут окупаційний режим із відповідними трагічними наслідками для десятків чи сотень тисяч громадян України. Треба це усвідомити", – додав радник голови ОПУ.

Як повідомляла "ДС", до Верховної Ради скерували проєкт закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення".

Військовозобов’язані та резервісти, які не з'явилися за повісткою до ТЦК, вносяться до Єдиного реєстру боржників. До них застосовуються всі відповідні обмеження. Проєкт закону також зменшує призовний вік і встановлює правила надання військовим відпусток та відстрочки для військовозобов'язаних та резервістів.

Президент Володимир Зеленський заявляв, що Генеральний штаб ЗСУ просив додатково мобілізувати 450-500 тис. людей.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний прокоментував заяву президента.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що низка норм законопроєкту про мобілізацію суперечить Конституції України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua