• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

У Зеленського заявили, що зробили все для траншу МВФ

Україна виконала умови, необхідні для надання траншу в $700 млн від Міжнародного валютного фонду

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник президента України з питань економіки Олег Устенко, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Для цього траншу зроблено все, тривають узгодження деталей щодо меморандуму з МВФ. Після узгодження його все буде повністю готове до того, щоб питання було винесено на засідання ради директорів", — сказав Устенко.

Так, Верховна Рада прийняла низку необхідних для цього законів, зокрема, закон про незалежність Національного банку і поправки в закон про Національне антикорупційне бюро (НАБУ).

"Отже, українське питання може бути винесене на перших найближчих засіданнях ради директорів фонду. Ми розраховуємо на позитивне рішення, а саме на надходження нового траншу в Україну та рішення щодо продовження програми до липня 2022 року. Це дає Україні можливість повністю вибрати зарезервоване для держави фінансування — $5 млрд, що дуже нетипово для України", — пояснив радник президента.

Він уточнив, що в разі позитивного рішення ради директорів, фінансування надійде через кілька днів.

Як писала "ДС", місія Міжнародного валютного фонду і влада України досягли угоди на рівні персоналу по першому перегляду програми stand-by.

Президент Володимир Зеленський заявив, що угоди між Україною і МВФ можуть бути затверджені вже в листопаді.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua