• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Убиває за 5 хвилин: Окупанти почали використовувати заборонені газові гранати з хімречовинами

Російські війська все частіше використовуються на фронті газові гранати із забороненими смертоносними речовинами. Серед них є РГ-В, які вбивають за 5 хвилин. Уперше їх застосували проти українських захисників у грудні 2023 року

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив представник Центру досліджень трофейного і перспективного озброєння, капітан ЗСУ Андрій Рудик, передає "ДС".

РГ-Во — це граната з хлорацетофеноном (CN), що заборонений Женевським протоколом. У приміщенні або в бліндажі ця речовина швидко вбиває усіх присутніх. Смертельна токсодоза — 11 мг-хв/л.

"Приблизно 70 крапель такого газу вистачить, щоб вбити дорослу людину. Хлорацетофенон повністю заборонений Женевським протоколом про заборону застосування на війні задушливих, отруйних або інших подібних газів і бактеріологічних засобів 1925 року. І заборонений для використання в бойових умовах резолюцією Генасамблеї ООН A/RES/2603 Question of chemical and bacteriological (biological) weapons 1969 року", — зазначив Рудик.

Продемонстрований в Military Media Center трофейний зразок РГ-Во був виготовлений у 2023 році на заводі, який працює ще з часів СРСР. Тобто Росія збрехала про виконання взятих на себе зобовʼязань відповідно до Конвенції про заборону хімічної зброї від 1993 року, заявив Рудик. Вона мала знищити таку зброю та відповідні виробництва.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua