• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Здивований істерикою": Кравчук сказав, що розуміє під "вільною економічною зоною"

Реклама на dsnews.ua

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук висловив свою думку з приводу другого з п'яти питань від президента Володимира Зеленського про те, чи потрібна на Донбасі вільна економічна зона

Про це Кравчук сказав в ефірі каналу "Україна 24", передає "ДС".

"Президент повинен знати думку людей, і я дуже здивований істерикою, я не скажу менше, саме так, канали звинувачують президента у всіх смертних гріхах тільки за одне — що він хоче знати думку людей. Просто перейшли всі лінії. Скажу відразу: я підтримую ідею президента, його право знати думку людей із тих питань, які цікавлять людей і самого президента", — сказав глава делегації в ТКГ.

Він зазначив, що проєкт вільних економічних зон на Донбасі розроблявся ще за часів його президентства.

"Що стосується економічної зони — є історія цього питання. У 1993 році ми заснували пілотний проєкт вільної економічної зони в Донецькій і Луганській областях. Він не зміг бути реалізований, тому що в 1994 році почалася підготовка, потім вибори президента, це м'яко, але перестало існувати. Зараз, я думаю, відновлення можливості в цих регіонах встановити особливий статус при використанні законів, інвестицій, сприятиме організації особливого життя, місцевого самоврядування в цих районах. Шість років війна, щось потрібно шукати. Шукати реальні виходи з ситуації", — сказав Кравчук.

Політик підкреслив, що опитування громадської думки не має юридичних наслідків.

"Сказати, що так і буде — це перебільшення, оскільки це опитування не має юридичних наслідків. Просто думка людей. А чи буде її реалізовано в законодавчому плані — це вже питання влади, питання Верховної Ради", — сказав Кравчук.

На думку глави делегації в ТКГ, вільна зона — це шлях до припинення війни.

"Ставимо комплекс питань, і вже передбачається, що стрілянина припиняється. Тобто коли йдеться про вільну економічну зону — не може бути, що йде війна, і створюється зона. Створюються передумови для того, аби не було війни, умови управління в цих районах на рівні місцевого самоврядування та виконавчої влади. Коли все це разом діє — війна зупиняється", — сказав Кравчук.

Він підкреслив, що про особливий статус цих регіонів не йдеться.

Нагадаємо, 13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення опитування 25 жовтня — в день голосування на місцевих виборах. В межах опитування українцям поставлять п'ять питань, однак зміст їх усіх не було озвучено відразу. Також у своєму відеозверненні глава держави заявив, що парламент уже "працює над реалізацією впровадження в Україні механізмів народовладдя". Згодом стало відомо, що перше питання звучатиме так: "Чи потрібно ввести довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих масштабах?».

    Реклама на dsnews.ua