• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Угода про асоціацію з ЄС: Україна хоче закріпити безмитну торгівлю в документі

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна хоче, щоб режим торгівлі з ЄС із повним скасуванням мит було закріплено в Угоді про асоціацію з Євросоюзом

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав на брифінгу з очільником дипломатії ЄС Жозепом Боррелем у Києві, передає "ДС".

"Ми, безумовно, вітаємо рішення Єврокомісії продовжити до червня 2025 року повне скасування мит на українську продукцію. Разом з Угодою про асоціацію це рішення забезпечить Україні так званий економічний безвіз", – сказав Шмигаль.

За його словами, Україна не лише очікує швидкого схвалення цієї ініціативи всіма інституціями ЄС, а й вважає важливим закріпити такий повністю вільний режим торгівлі в самій Угоді про асоціацію. 

"Це один з головних напрямів нашої роботи цього року в торговельних відносинах із ЄС. Сподіваюся, що відповідні переговори можуть бути анонсовані вже під час Ради асоціації", – сказав він.

Шмигаль зазначив, що мета України – інтегруватися у внутрішній ринок Європейського союзу, але зрозуміло, що надто різкі зміни в торговельних потоках можуть спричинити непорозуміння.

"Тому наше спільне завдання – забезпечити відкриту й безбар'єрну торгівлю, яка буде відповідати інтересам як виробників з України, так і в ЄС", – сказав прем'єр.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua